ZŠ Lidická: Den stromůŽáci 2. stupně se zúčastnili celoškolního projektu Den stromů, jehož cílem bylo seznámit žáky s významem stromů, lesů v životě člověka, v historii lidské civilizace.

První den 2. listopadu v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem si žáci vyzkoušeli různá řemesla, která jako základní surovinu pro výrobek, energii či nástroje používala dřevo. Rádi si zkusili řemeslnou práci, vyrobit si výrobek, vyzkoušet si používání pomůcek a nástrojů.
Druhý den 3. listopadu jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina žáků ve spolupráci s řemeslníky-truhláři vyráběla dřevěné lavice. Práce to byla náročná, ale lavice se povedly. Druhá skupina měla za úkol na základě získaných informací vytvořit plakát s tematikou Dne stromů. Žáci pracovali s přírodními materiály, poznávali druhy stromů. Dále se seznamovali s lesnictvím na Dobříšsku, s historií řemesel.

Překvapila nás informace o našich spolužácích z roku 2005, kteří byli navrhovateli Stromu roku. Dub Bzdinka byl osmý mezi deseti finalisty ČR.

Tento projekt byl zdrojem informací, zkušeností a praktického nácviku, jehož hlavním tématem byl strom.

Mgr. Eva Burešová,
Bc. Aneta Krajská


Zprávy z družiny

V období mezi podzimem a zimou jsme ve školní družině stihli mnohé… Vypravili jsme se na putování za svatým Martinem – cestu nám ukazovaly podkovy, u některých jsme plnili různé úkoly a na konec cesty jsme si posvítili

lampiony. Odměnou nám byly nejen čokoládové podkovy, ale i pohled na krásné koně, mezi nimiž samozřejmě nechyběl ani Martinův bílý. Ve škole jsme ještě k tomuto svátku tvořili a hráli pohybové i didaktické hry.

V dalším týdnu nás čekala beseda a promítání v knihovně. Akce se nám jako vždy velmi líbila a byli jsme rádi, že i tentokrát jsme se mohli potěšit krásnými knihami. Tentokrát jsme vybírali ty o povoláních a řemeslech. Následující týden jsme totiž měli připraveny aktivity na toto téma. A tak jsme tvořili z keramiky, batikovali, zkoušeli práci se dřevem. Mnoho zábavy jsme si užily při práci moderátora, zpěváka či módního návrháře.

Další plánovanou akcí je Čertovské odpoledne, během kterého se budou odehrávat hry a soutěže opravdu pekelné.

Poslední dny před prázdninami se chystáme vyrábět drobné dárky a dekorace na Vánoce. A pak už se budeme těšit na nadílku v družině i doma.Předchozí článekZŠ TRNKA a MASO
Další článekZprávy z 2. ZŠ Dobříš