Zprávy ze ZŠ LidickáV prosinci probíhala výuka v běžné formě. Tento měsíc je spojen s čekáním na Vánoce. 4. 12. 2020 se v okolí školy objevili Mikuláš, andělé a čerti. Žáci se s nimi potkali v rámci výuky venku. Čertům tvrdili, že jsou hodní, nic neprovedli. Mikuláš a andělé jim předali drobné dárky a děti slíbily, že budou hodné celý rok. Dětem se čerti moc líbili, a zvláště v tomto náročném období jim udělali vekou radost.

Od začátku adventu jsme zdobili školní prostory, stromeček, pekli cukroví, vyráběli pro rodiče dárky a přání. I přes nejistotu a neklid jsme věřili, že vánoční svátky budou ty nejkrásnější, nejklidnější a splní pár přání.
Než jsme odešli na prázdniny, žáci si s pedagogy předávali přání k Vánocům a do nového roku. Letos jsme zhotovili přání také pro klienty domova seniorů a pečovatelské služby. Letošní rok byl pro starší osoby velice těžký a určitě je potěšilo, že děti vědí, že i obrázek a přání může potěšit.

Letošní prázdniny začaly o 2 dny dříve. Všichni jsme věřili, že si odpočineme, splní se některá naše přání a všichni kolem nás i v tak těžké době zažijí něco hezkého a příjemného.

Mgr. Eva Burešová


Ozoboti ve škole

V loňském školním roce naše škola obdržela od Místní akční skupiny Brdy–Vltava, se kterou spolupracujeme již několik let, šest ozobotů, za což jim velice děkujeme. Z důvodu uzavření školy byla výuka s ozoboty přerušena a žáci se k ní mohli vrátit opět v letošním školním roce.

Ozoboti fungují pomocí optických senzorů, které rozeznávají barevné kódy. Práce s ozoboty pomáhá žákům rozvíjet počítačovou gramotnost v oblastech algoritmizace a programování. Žáci jsou velice aktivní při plnění jednotlivých aktivit, které jsou spojeny s ozoboty. Na každou výuku informatiky se velice těší a nemohou se jí dočkat.

Bc. Martina Patriková, DiS.Předchozí článekV Trnce se v lednu píše slovní hodnocení
Další článek2. ZŠ Dobříš, Školní 1035