Zprávy z LidickéAni celospolečensky neoptimistická situace nemůže zastavit běžné starosti dospívajících dětí, takže naši „deváťáci“ se připravují na své budoucí povolání. Každoroční schůzka rodičů vycházejících žáků naší školy se zástupci středních odborných učilišť se konala 11. listopadu, a tak se můžeme těšit na budoucí mladé truhláře, tesaře, zahradníky či kuchařky.
Sportovně zaměření žáci, ale i úplní začátečníci vyrazili konečně (po 2 letech) na zimní stadion, který svým otevřením připomněl dobříšským školám a veřejnosti blížící se čas zimních radovánek a nadcházejícího adventu, na který se škola v Lidické již začala připravovat.
A co jsme ještě stihli před „zimním spánkem“? Návštěvu Ochrany fauny Hrachov a návštěvu místního dobříšského nízkoprahového zařízení Terén, které svými projekty napomáhá dětem řešit jejich problémy, se kterými se mnohdy dospělým v nejbližším okolí nesvěřují.

A úplným letošním závěrem přejeme všem lidem dobré vůle hodně zdraví a štěstí, které jistě potřebujeme.

Mgr. Eva Burešová, ředitelka školy


Pomáhám, protože chci

Základní škola Lidická v Dobříši se každý rok pravidelně zapojuje do projektu 72 hodin. Jedná se o realizaci dobrovolnické aktivity, která nese heslo: „Pomáhám, protože chci.“ Letos žáci pomohli psímu útulku Domov fauny v Hrachově u Sedlčan. Začátkem listopadu ho navštívili a předali pejskům dárky v podobě pamlsků, konzerv a hraček. Následně se ještě podívali k sousední Ochraně fauny, kde byl pro děti připraven výukový program spolu s prohlídkou zde žijících zvířat.

Mgr. Libuše Kabylová, DiS., učitelka

Reklama

Předchozí článekV Trnce se plánovalo vánoční divadelní představení
Další článekSvatá Tekla podle výtvarníků ZUŠ Dobříš aneb Pozvání na jednu minivýstavu