Zprávy z 2. ZŠ DobříšJaro na prvním stupni

Jarní dny na prvním stupni téměř každé školy jsou ve znamení vítání budoucích prvňáčků na dni otevřených dveří a na zápisu do první třídy. Nejinak tomu bylo i na 2. základní škole. V průběhu měsíce března se ve škole vystřídalo několik skupin předškoláků z mateřských školek a v rámci dne otevřených dveří naši školu navštívily děti s rodiči, aby se setkaly s prostředím, s učiteli a zúčastnily se některých aktivit, které je na škole čekají. Pak přišel 13. a 14. duben, kdy jsme otevřeli brány pro budoucí prvňáčky a děti přišly na zápis. Byly šikovné, připravené a většině se ve škole moc líbilo a do školy se těší.
My, kteří na škole již jsme, si učení na jaře zpříjemňujeme výrobou jarních a velikonočních dekorací, připomínáme si tradice našich předků vynášením Morany nebo malováním kraslic. Třeťáčci pracovali na tématu o čápech. Přečetli si něco o nich, učili se pracovat s textem a pak je namalovali a modelovali. Páťáci si vypěstovali ve škole řeřichu a pak ji použili na svoji školní svačinku. Děkujeme také lektorkám římskokatolické farnosti z dobříšského kostela Nejsvětější Trojice, které pro žáky prvního stupně připravily zajímavý a poučný program v kostele a vysvětlily nám význam Velikonoc. Nejvíce se těšíme na slunečné a teplé počasí, které využijeme na pobyt a sportování v přírodě.

Tereza Moslerová, tř. učitelka V.D


Jak se žilo za císaře pána?

Na 2. ZŠ Dobříš často doplňujeme výuku akcemi mimo školní lavice. Tentokrát se žáci osmého ročníku vydali za poznáním do Litomyšle, kde se přenesli v čase, seznámili se s místem, kde se narodil zakladatel české národní hudby Bedřich Smetana, a v místním muzeu si na vlastní kůži vyzkoušeli žít život dětí i dospělých za vlády císaře Františka Josefa I. V hravém programu mohli projít tehdejším vzdělávacím systémem, najít profesní uplatnění, zapojit se do spolkové činnosti či bojů první světové války, zbohatnout, ale také živořit.

Ing. Ivana Kropáčková Štroufová


Postup do krajského kola soutěže Odznaku všestrannosti pro 2. ZŠ Dobříš

V pondělí 20. března se v sedlčanské sportovní hale gymnázia a SOŠE konalo okresní kolo Odznaku všestrannosti. Velký zájem o pohybovou všestrannost přilákal 248 žáků z okresu. Naši žáci předvedli bojovné výkony v 5 disciplínách, a to trojskok snožmo, hod medicinbalem vzad, přeskoky přes švihadlo, kliky a dribling.

V každé z disciplín se naši žáci umístili na předních příčkách a v součtu osmičlenných družstev (čtyři holky a čtyři kluci) jsme získali stříbrnou medaili. Pomohly především výkony B. Hrdličkové, A. Kociána a V. Buršové, kteří získali zlaté, resp. stříbrné medaile i mezi jednotlivci. Další individuální zlatou medaili získala žákyně 6.A Natálie Malkusová, která jasně dominovala ve všech 5 disciplínách. Nyní se žáci mohou těšit na postup do krajského kola, které se bude konat začátkem května ve Slaném.
Do krajského kola Odznaku všestrannosti 2023 postupují: B. Hrdličková (8.B), A. Matoušová (8.A), R. Dragounová (7.A), V. Buršová (7.A), N. Malkusová (5.A), N. Pöschlová (7.A), T. Dvořák (7.A), M. Višek (7.A), F. Kramata (6.A), L. Kramata (6.A), A. Kocián (8.A).
Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

Mgr. Jana Pechanová


Jaro ve školní družině

S přicházejícím jarem jsme si ve školní družině připomínali velikonoční tradice a zvyky v podobě barvení vajíček, pletení pomlázek a výroby dekorací. S dětmi jsme také na ukončení zimy vynášeli Moranu a naučili jsme se krátká říkadla, která k tomuto zvyku patří. Vláda byla předána Vesně a my se teď věnujeme zahradám, práci zahrádkářů a rostlinkám okrasným i užitkovým. Sázíme je a pěstujeme nebo malujeme, kreslíme a tvoříme z různých materiálů.

A. Vozková Venderová, ŠDPředchozí článekJarní akce v ZŠ Lidická
Další článekDuben na ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35