Zprávičky z mateřské školičkyMilí čtenáři,
měsíc únor utekl jako voda a my se s Vámi jako obvykle velmi rádi podělíme o to nejzajímavější, co nám do školky přinesl.

Byl to barevný, veselý měsíc plný příprav a těšení se na karneval a masopust. Každá třída hýřila barvami, originálními a kreativními nápady, všude byla spousta smíchu, zpěvu, radostného tvoření a hemžení.
Ve třídě Myšek děti vyráběly střapaté čelenky a barevné chřestivé nástroje. Děti ze třídy Žabek si vytvořily veselé škrabošky a děti ze třídy Liščat klaunské bubínky. Naučily se mnoho tematických básniček a písniček, které přednesly a zazpívaly při masopustním průvodu obcí. Se zájmem si vyzdobily třídy pestrobarevnou výzdobou, která byla velmi důležitou součástí karnevalového veselí. Třída Myšek si svůj karneval užila formou zábavných soutěží, diskotékou, pestrou přehlídkou překrásných kostýmů a malováním na obličej na přání dětí. Žabky a Liščata skotačila též v nádherných maskách s Čárymírou, která si přichystala široký hudební program protkaný zábavnými úkoly, veselými písničkami a tanečními kreacemi. Děti si karnevalové dopoledne ve třídách velmi užily, jejich veselý smích linoucí se celou školkou, byl toho tím nejlepším důkazem. Děkujeme rodičům za přípravu kostýmů i za přinesené dobroty.
Na tučný čtvrtek se všechny třídy spojily do masopustního průvodu a v doprovodu rozpustilého medvěda se vydaly obcí muzicírovat a recitovat. Protože byly děti moc šikovné, čekala na ně na obecním úřadu od paní místostarostky a v místním obchodu od paních prodavaček sladká odměna.

Předškoláci zahájili svou první lekci plavání v Aquaparku Příbram společně se žáky prvního a druhého ročníku naší školy. Plavání probíhalo v pozitivní atmosféře, všechny děti dobře zvládaly úkoly ve vodě.
V závěru měsíce nás navštívilo divadélko Múza s veselou pohádkou „Jak chtěla princezna čarovat“, která děti mile pobavila.
Na zahrádce už na nás začínají vykukovat sněženky a nová travička, začínáme se těšit na jaro. Vybíráme semínka ovoce a zeleniny, abychom si měli co zasadit do našich záhonků. Už se na vlastní úrodu moc těšíme.

Kolektiv pedagogů MŠPředchozí článekZprávy ze základní školy
Další článekProdloužený divadelní víkend