Zprávičky z mateřské školičkyMilí čtenáři,
chtěli bychom se s Vámi podělit o vznik nových názvů tříd v naší mateřské škole v souladu s nastavenou koncepcí s jasnými cíli. Seznámit Vás s akcemi, které nás provázely v prvním měsíci nastupujícího školního roku.
Měsíc září byl v naší huťské školce měsícem plným emocí. Třída Sluníček se během prázdnin změnila v Žabí království a nedočkavě vyhlížela své rozesmáté šikovné kamarády, sluneční Žabky. Měla pro ně velké překvapení v pojetí nové kamarádky žabky Kuňkalky, která je bude provázet celým školním rokem. Srdíčková třída se převlékla do lesního kabátku a než přišly děti z prázdnin, zabydlela se tam liščí rodinka. Lišky jsou chytrá zvířátka, proto budou jistě dobrými průvodci našim předškoláčkům na cestě do první třídy. Do bývalé třídy Pastelek se pro změnu seběhly myši a myšky z celého okolí, aby byly nápomocné při adaptačním programu nově přijatých dětí, malých i velkých. Průvodcem prostředí této třídy je myška Eliška, která má plyšové tlapičky na pomazlení nebo pohlazení pro každého smutného človíčka. Už po prvním týdnu dokázala většinu slziček změnit v široký, veselý úsměv bez stýskání, strachu a obav z nových věcí. Školku v tomto školním roce tedy obývají Žabky, Liščata a Myšky.
Ve školce nás navštívilo divadélko Múza s představením „Jak šel Méďa do školky“ a odborník na chov dravých ptáků, který dětem představil nejznámější dravce. Žabky s Liščaty navštívily Čapkovu Strž na základě domluvené spolupráce. Všechny akce se dětem moc líbily. V neposlední řadě děkujeme zřizovateli za dodání nového pískoviště na naši spodní školní zahradu, které jsme si moc přáli.

Tým MŠ


Provoz u základní a mateřské školy

Vážení a milí rodiče, drazí řidiči,
opětovně na vás apelujeme s prosbou o ohleduplnost při ranním provozu v rámci dovážení dětí do mateřské i základní školy.

Největším nešvarem je parkování v těsné blízkosti přechodu a křižovatky. Jsou pak v ohrožení především děti, které potřebují přejít po přechodu a mezi vozidly nejsou vidět. Autobus, který pak místem projíždí, má potíže se vůbec v křižovatce vytočit kvůli zaparkovaným vozidlům. Také blokování místa pro zásobování není v pořádku. Obdobná situace je pak ráno také před školou. Velice nebezpečnou se stává i ulice K Vlastě (spojka mezi MŠ a ZŠ).
Všeobecně neradi přistupujeme k omezování provozu dopravními značkami. Stále věříme v obyčejnou lidskou ohleduplnost a jednoduché přizpůsobení jízdy okolnostem. Zvlášť pak od rodičů, kteří dováží do těchto zařízení své děti. Možná bychom mohli přestat věnovat zbytečně příliš času malichernostem a začít více uvažovat při zásadních momentech, jako je ohrožování ostatních dětí při dopravě toho svého.
Bohužel to stejné se týká nerespektování zákazu stání i před obchodem. Pokud budou všichni jednoduše dodržovat základní předpisy, bude se všem žít lépe.

M. Guillenová

Reklama

Předchozí článekSport
Další článekZákladní škola