Ze života žáků na 2. ZŠ DobříšMáme rádi divadlo

Děti ze školní družiny na 2. ZŠ v Dobříši navštívily Divadlo A. Dvořáka v Příbrami, kde se hrálo představení Pohádky do kapsy.

Autobus nás dovezl až před divadlo a na malé scéně nás uvítaly paní uvaděčky. Když jsme si odložili kabáty a bundy v šatně, usadili jsme se pohodlně v hledišti. Ze zadních dveří vešli herci a s veselou písničkou prošli hledištěm na pódium. Postupně vytahovali z babiččina kapsáře pohádky, které nám zahráli. Nejdříve O Perníkové chaloupce, potom O Červené Karkulce, O princezně na hrášku, O Budulínkovi a nakonec Jak šlo vejce na vandr. Vše provázela hra na kytaru a zpěv. Děti s herci spolupracovaly, tleskaly do rytmu a některé se dokonce mohly zapojit do hry přímo na pódiu. Na závěr sklidili herci velký potlesk a my jsme odjížděli s hezkým zážitkem ze vtipně zahraných pohádek, kde všechno nakonec dobře dopadlo.

Vychovatelka Hana Kajgrová


Ozoboti ve výuce

Ozobot je autonomní robůtek, který rozvíjí informatické myšlení žáků. Je to inteligentní minirobot, který se snadno programuje pomocí barevných kódů na papíře.
I my v 1.C jsme se s tímto minirobotem seznámili ve výuce. Během hodiny českého jazyka jsme pomocí ozobota vyvodili nové písmeno R.
Děti činnost velmi zaujala a těší se na další hodiny s robůtkem.

Mgr. Jiřina Zorková, třídní učitelka 1.C


Projekt masopust

Rok se s rokem sešel a opět nastalo veselé období masopustu. A tak i my, ve třídách 1.A a 1.C, jsme se předposlední únorové úterý rozhodli masopust oslavit. Cílem bylo seznámit děti s lidovými tradicemi a společně prožít radost i veselí.

K tomuto období patří masky a maškary, proto se děti hned ráno převlékly do kostýmů a celé vyučování se uskutečnilo v převlecích. Nejprve jsme si povídali o masopustním období, poté jsme pracovali na úkolech s masopustní tematikou a nakonec jsme den zakončili maškarním karnevalem. Tady si děti zarejdily a zasoutěžily

v různých zábavných disciplínách. Po každé aktivitě čekala na soutěžící sladká odměna.
Celý den se velmi vydařil a báječně jsme si ho společně užili. K tomu jsme poznali další lidovou tradici.

Mgr. Lucie Víchová, třídní učitelka 1.A,
a Mgr. Jiřina Zorková, třídní učitelka 1.C


Zápis dětí do 1. ročníku 2. ZŠ Dobříš

pro školní rok 2023/24 se uskuteční ve čtvrtek 13. dubna 2023 a v pátek 14. dubna 2023 13.30–16.30 hodin

K zápisu si přineste rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce. Dostavte se i s dětmi, které již měly odklad, nebo o něj budou žádat. Můžete využít elektronické objednání na konkrétní čas, nebo přijít bez objednání.
Elektronické přihlašování bude spuštěno 1. 3. 2023.
https://2-zs-dobris.reenio.czPředchozí článekOtevření kroužku v ZŠ Lidická
Další článekPředškoláci, přijďte za námi☺