Zářijové zprávy ze StarkyVelký úspěch našich žáků v celostátním finále Antifetfestu

I letos se naše škola zúčastnila amatérské filmové soutěže Antifetfest. Celostátní finále, do kterého na jaře postoupily za Středočeský kraj dva naše snímky, se konalo 3.–4. října v Lomnici nad Popelkou. Antifetfest je soutěž pro žáky základních a středních škol, jejímž cílem je upozornit na rizikové chování. Organizátoři si pro nás připravili dvoudenní nabitý program – užili jsme si společenský večer s rautem a živou hudbou, prohlédli jsme si lomnický zámek, obdivovali jsme moderní kino. V úterý proběhla prezentace jednotlivých týmů a jejich měst, ve středu nás čekalo promítání všech soutěžních snímků a následné dlouho očekávané vyhlášení výsledků. Konkurence byla letos opravdu veliká, o to více si vážíme významného úspěchu obou našich týmů. Sofija Kyncl a Lukáš Novák z 9.A si se svým snímkem o šikaně s názvem Not Alone odvezli krásné 2. místo v kategorii základních škol. Druhý snímek s názvem Našeptávači natočila třída 9.C, na finále jeli třídu reprezentovat Václav Pernica, Sabina Pincová, Karolína Janoušková, Sofia M. Křížková a Tereza Englártová. I tento film slavil úspěch – získal speciální cenu poroty za nápad. Všem moc gratulujeme a již nyní se těšíme na další ročník.

Monika Cieślik


Do lesa s lesníkem

V pátek 13. října proběhl již 10. ročník tradiční akce Do lesa s lesníkem, kterého se zúčastnili žáci čtvrtých tříd. Půldenní interaktivní program měl účastníkům přiblížit les očima lesníka.
Děti byly rozděleny do skupin a na jednotlivých stanovištích, která zajišťovali převážně odborníci (lesníci), se dozvěděly mnoho zajímavých informací. Na jednom ze stanovišť si například vyzkoušely sázení stromků, na jiném pracovaly se dřevem a přírodninami. Nejvíce se dětem líbilo stanoviště s koněm, kterého si mohly pohladit a nakrmit.
Akce byla skvěle připravená, dětem se líbila a věříme, že si odnesly spoustu zajímavých poznatků i zážitků. Rádi bychom poděkovali všem, kteří se podíleli na přípravě, a těšíme se na příští ročník.

Miroslava Sporná, Alžběta Purkertová, Světlana Housková a Stanislava Doležalová


Výlet do zoo za adoptovanými zvířaty

Dne 11. října se senátoři a zástupci senátorů (ze tříd: 5.A, B, C, 6.B, C, 7.A, 8.A, B, C a 9.A, B, C) společně s paní učitelkou Černohorskou, paní učitelkou Táborovou a jednou ze tří tříd, které vyhrály losování o výlet, vypravili navštívit Zoo Praha. Jeli jsme navštívit hlavně zvířata, která naše škola adoptovala: zebru, velblouda a tučňáka. Když jsme přijeli do zoologické zahrady, dostali jsme pracovní listy na vyplnění a zadání fotosoutěže, která nám zpestřila tento výlet. Vyšlo nám krásné počasí a všichni jsme si to užili. Další třídy, které vyhrály losování o výlet, jely do zoo o den později.

Tereza Lakomá, 9.A
Předchozí článekZprávy z 2. ZŠ Dobříš
Další článekZákladní škola Komenského, za podpory města Dobříš, uspořádala akci „Sport pro každého” určenou pro žáky 1. tříd