Zápisy do lesní komunitní školy

LESNÍ ŠKOLAMěsíc duben je v naší lesní škole zasvěcen nejen čištění studánek a těšení se z jarního počasí, ale také se chystáme zapsat nové lesní školáky. Děti, které do naší školy chodí, jsou v režimu individuálního vzdělávání, což znamená, že jsou zapsané v naší kmenové škole ZŠ Těptín (nebo v kterékoliv jiné základní škole, pokud k tomu mají rodiče důvod), jejíž učitelé k nám jezdí pravidelně dohlížet nad plněním rámcově vzdělávacího programu (resp. ŠVP). To znamená, že děti nejezdí na povinné půlroční přezkoušení, ale absolvují je v průběhu roku tak, že o tom ani nevědí.

Zápisy v lesní komunitní škole budou probíhat v sobotu 14. dubna od 10 hodin a ve středu 25. dubna od 14 hodin. Přesný čas zápisu si s námi domluvte na telefonu 732 643 576.

Pokud vám ani jeden termín nevyhovuje, je možné dojet se zapsat přímo do školy v Těptíně, kdykoli během dubna po předchozí telefonické domluvě. Na zápis s sebou přineste rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce.

Zápis do lesní školky v Mokrovratech bude probíhat 4. května od 10 hod. Jarní otvírání studánek spojené s pomocí lesu (sběr odpadků) můžete zažít 14. dubna od 9.30 hod. Obě akce budou probíhat v zázemí lesní školky v Mokrovratech.

Pokud chcete poznat naše zázemí, sledujte náš web www.skolavlese.cz, kde bude brzo zveřejněn termín jarní společné péče o zahradu. Připravíme vyvýšené záhony, bylinkovou spirálu, králíkárnu s výběhem pro naše malé kamarády a potom si opečeme nějaké dobroty na ohni.

Jestli už přemýšlíte, jaké dobrodružství by mohly vaše děti zažít o prázdninách, přihlaste je na Indiánský příměstský tábor, který se bude konat od 9. do 13. července. Budeme společně objevovat nejen tajuplná místa v okolních lesích, ale také zjistíme, jak žijí opravdoví indiáni, jak mluví se stromy i zvířaty, ale ještě k tomu zjistíme, že angličtina je zábava. Týdnem plným dobrodružství vás totiž provedou nejen lesní průvodkyně Bára a Šárka, ale také rodilá Kanaďanka a farmářka Bethany.
Těšíme se na vás.

Barbora Pecháčková Uchytilová

Reklama

Předchozí článekBenefiční koncert pro varhany
Další článekPsaní nás baví!