Vyjádření pana Jana Marka k oznámení hluku z garážeDobrý den, s politováním vám oznamuji, že se nám na Dobříši rozmáhá takový nešvar, a to opakované psaní anonymů na městskou policii i Policii ČR. V dopisech si stěžují na hluk ode mne z garáže. Garáž je celoplošně izolována a odhlučněna, ve vratech je 20cm izolace + odhlučnění, okna izolována molitany. Více již udělat nelze. Byla u mne na kontrole jak městská, tak státní policie na základě anonymního udání a oba orgány konstatovaly, že hluk je vně místnosti daleko méně slyšet než štěkot psa (vlastní ho soused).

Pokud se někdo chce domluvit, tak ví, kde mě najde, když ví, kde bydlím, kolik ke mně přijíždí aut na zkoušky kapely a co všechno tam pácháme! Jsme pracující tátové od rodin a jindy než večer nebo o víkendu čas hrát nemáme.

Bude-li se situace opakovat, začnu se proti anonymu bránit např. trestním oznámením na neznámého pachatele za pomluvu. Policie pak bude muset zjišťovat člověka, který pomlouvá a otravuje instituce, aniž by se podepsal, popř. se podepsal jako „Občan“. Žádný pan Občan totiž v naší ani v okolních ulicích nebydlí. Od sousedů však vím, že s anonymy ve schránce mají také zkušenosti (ten jejich se však pro změnu podepisuje jako soused).
PS: Z vlastní iniciativy jsem si pomocí aplikace změřil hlasitost a jsem na polovině zákonné normy.

S pozdravem Jan Marek


Vyjádření Městské policie:
Na základě anonymních zpráv, které městská policie obdržela, byla opakovaně prověřena situace na místě a nebylo zjištěno pochybení.

strž. Alena Kovaříková, zástupce velitele MP Dobříš.

Reklama

Předchozí článekVyjádření paní Věry Schillerové – Dobříšské pískoviště 4
Další článekPF 2020