Tři významné červnové události našeho oddílu národní házené

Po vydařené sezóně, kdy mladší žákyně vyhrály postupně všechna utkání ve své oblasti a porazily družstva Čakovic, Bakova nad Jizerou a Března, se probojovaly z prvního místa na Mistrovství ČR do Tymákova. Mistrovství se konalo v termínu 16.–18. 6., kdy jsme odjížděli v počtu 15 dětí, ale bohužel oslabeni o jednu výbornou útočníci Malvínku Jedličkovou.

Naše děvčata patřila jednoznačně mezi nejmladší, ale i přesto se snažila vždy hrát bojovně a s plným nasazením. Na úvod jsme vybojovali první a bohužel také poslední 2 body, kdy jsme přehráli tým Litvínova. Poté už jsme všechna utkání prohráli, ale ostudu jsme určitě neudělali. Proti nejsilnějším týmům jsme na hřišti nechali všechno a navzdory velkému brankovému rozdílu jsme soupeři nedali žádný balón zadarmo. Nakonec jsme si domů odvezli krásné 5. místo, obrovské zkušenosti, a jelikož jsou holky skvělá parta, tak i výbornou náladu, která nás neopouštěla po celý víkend!
Určitě musíme zmínit, že Alžběta Petříková byla vyhlášená jako třetí nejlepší brankářka celého turnaje a zároveň nejužitečnější hráčka Staré Huti. Johana Holá byla vybraná rozhodčími jako největší bojovnice celého mistrovství.
Chceme poděkovat všem fanouškům a především rodičům, kteří nás přijeli podpořit osobně, i těm, kteří nám drželi palce na dálku. Moc si toho vážíme a doufáme, že vám to příště budeme moci oplatit ještě lepším umístěním.

Martina Haváčková, trenérka

Naše dorostenky odjížděly ve stejném termínu jako mladší žákyně na Mistrovství ČR do Dobrušky s cílem poprat se o medaili. Po zahajovacím aktu a státní hymně jsme nastoupili k prvnímu utkání turnaje v pátek už v 8.30 hod. proti severočeskému Litvínovu. V utkání, které se nakonec stalo největší přestřelkou celého turnaje, jsme zvítězili 38:21. Do odpoledního utkání jsme šli jako outsider, ale s cílem překvapit, proti jednomu z favoritů celého turnaje – družstvu Vracova. Bohužel jsme doplatili na slabou produktivitu. Přes dobře hrající obranu soupeře jsme se bohužel nedokázali příliš prosadit, a tak jsme prohráli naprosto zaslouženě vysoko 21:12.

V sobotu jsme vyzvali nejdříve největšího favorita celého turnaje, tým Tymákova. Přes vyrovnaný začátek, kdy ve 20. minutě jsme se drželi na stavu 7:7, nás bohužel srazila hluchá 10minutová pasáž do konce 1. poločasu. Po poločase 10:14 si i přes naší zlepšenou hru Tymákov svoje vítězství pohlídal a prohráli jsme 23:19. Odpolední utkání se Studénkou bylo z obou stran hodně vypjaté a nervózní. Lavička soupeře inkasovala 2 červené karty za nesportovní chování, ale ani kvalita samotného zápasu nebyla dobrá. Téměř celý zápas jsme dotahovali, nakonec díky bojovnosti v posledních 5 minutách jsme remizovali 9:9.

V neděli jsme šli do posledního zápasu proti domácí Dobrušce s vědomím, že pokud vyhrajeme, budeme slavit bronzové medaile. V utkání jsme měli výborný pohyb, jako již tradičně nás zdobila obrovská bojovnost a větší chtíč zlomit zápas na svoji stranu. Již v poločase jsme vedli 8:4, druhý poločas jsme dotáhli do zdárného konce a vítězstvím 16:11 jsme si zajistili bronzové medaile. Nutno dodat, že pro nejstarší hráčky v dorostenecké kategorii šlo o první cenný kov, takže emoce byly odpovídající dosaženému úspěchu.
Z prvního místa se radoval Tymákov, druhý skončil Vracov. Bramborová medaile zůstala v Dobrušce, pátý skončil Litvínov a poslední Studénka.
Z individuálních oceněných byla z našeho týmu vyhlášená 2. nejlepší útočnicí celého turnaje Veronika Kociánová, 3. nejlepší útočnicí celého turnaje Adéla Netscherová, a nejužitečnější hráčkou našeho družstva Natálie Kociánová.

Závěrem je potřeba poděkovat všem rodičům, příznivcům a kamarádům, kteří ať už v samotné Dobrušce nebo na dálku fandili a podporovali. Děkujeme také za finanční podporu vedení obce při uspořádání následné odpolední oslavy.

O týden dříve vyjeli starší žáci na svůj vrchol letošní sezony do Ejpovic, kde se konal Pohár ČR. Bohužel celý turnaj se výkonnostně nepovedl, nakonec jsme prohráli se všemi účastníky – postupně s Litohlavy, Ejpovicemi, Svinovem, Krčínem, Mostem a Ostopovicemi. Paradoxně zápas s celkovým vítězem z Ostopovic byl z naší strany nejlepší, když jsme prohráli o jediný gól. Ale kluci bojovali srdnatě. Celý turnaj vyhrály tedy Ostopovice, na druhém místě skončily Litohlavy a třetí Ejpovice.