TAEKWON-DO ITF Mistrovství Evropy 2022

Letos se konaly první velké mezinárodní závody v Taekwon-do ITF, a to mistrovství Evropy 2022 v Poreči v Chorvatsku 26. 3. – 2. 4.

Taekwon-do je korejské bojové umění a je doopravdy všestranné. Soutěží se v technických sestavách s přesně danou choreografií, ve sportovním boji, kde závodníci uplatní rychlost i sílu, ale i ve speciálních technikách, při kterých se skáčou kopy do výšky, nebo v sebeobraně.

Naše škola Ge-Baek Hosin Sool je největší oddíl Taekwon-do v Česku a pyšní se dlouholetými úspěchy na českých závodech. Sídlíme sice v Praze, tréninkové skupiny máme ale všude po republice. Právě i díky podpoře města Dobříš jsme skrz státní reprezentaci na mistrovství vyslali 9 závodníků.

Skvělý výkon předvedl například Matěj Mišovic, když v individuálních disciplínách vyhrál 1. místo v technických sestavách a sebeobraně. Ve finále sestav se potkal s Markem Pavlasem, ten si tedy odvezl stříbro, a Česko obsadilo první dvě místa.
    Podobná situace nastala i v o pásek nižší kategorii. Tentokrát se v posledním zápase potkali David Sahula a Martin Miffek, David zvítězil.
    Z juniorek pak v sestavách uspěla Kateřina Jakobová, a to s 3. místem, a ve sportovním boji vybojovala 2. místo Marcela Minaříková.
    Naši závodníci se zapojili i do soutěží družstev – všech pět juniorů získalo zlato v týmových sestavách, dvě juniorky pak stříbro z týmových sestav a další dvě bronz. Všichni ale mají 3. místo ve sportovním boji družstev. Česko celkově skončilo jako 2. nejúspěšnější země a my všem gratulujeme k výsledkům.

Náš oddíl ochotně podporuje ukrajinské běžence, a tak jsme pomohli vypravit ukrajinskou reprezentaci na mistrovství, mezi nimi i nové členy naší školy. Nejúspěšnější žákyní se tak stala Maria Niemykina, která vyhrála technické sestavy i sportovní boj a odvezla si zlatý pohár.

Chtěli byste si také zacvičit? Přihlásit se můžete kdykoli během celého roku. Přijďte za námi v úterý v 16.45–18.15 do tělocvičny u „staré” školy v Dobříši.
    Pro více informací navštivte web tkd.cz.