Šťastné a veselé a zdravéOpravdu, už je tu zase advent? Také máte pocit, že čas běží rychleji? Může za to určitě i covid, se kterým jsme se stále ještě nenaučili dobře fungovat. Aktuální počty osob s pozitivním testem prudce rostou, a byl vyhlášen nouzový stav. Jako všude na světě, i na Dobříši se názory na očkování a nejrůznější omezení liší. Sociální sítě jsou plné argumentů, které nás často jen utvrzují v té „naší“ pravdě. Fakta jsou však neúprosná. Většina osob v nemocnicích na covid odděleních jsou neočkovaní. To ale nijak nesnižuje stovky individuálních příběhů a konkrétních důvodů, proč se někdo může rozhodnout neočkovat. Buďme k sobě prosím ohleduplní, nejen v předvánočním čase. Ohleduplnost znamená nejen nošení roušky, ale i respekt k jinému názoru. Ať už jste očkovaní, nebo ne, jedno pravidlo platí pro všechny. Každý z nás by měl dlouhodobě pracovat na silné imunitě vlastního organismu. Je to dlouhodobé úsilí a nikdo to za nás dost dobře neudělá. Však to znáte: spánek, strava, pohyb, méně stresu, veselá mysl. Adventní čas k tomu přímo vybízí: zklidněme se v tom celoročním shonu, sejděme se s rodinou a přáteli – i kdyby jen přes telefon, a radujme se z každého dne.

Jaké důvody k radosti máme my v Dobříši? Rekonstrukce Pražské pokračuje. Aktuální termín dokončení je 13. 12. 2021. V prosinci se tak už KONEČNĚ projedeme po novém asfaltu. Pokud jste se po náměstí pohybovali v posledních týdnech, jistě vám neuniklo, jak stavba nyní rychle postupuje. Vstup do obchodů je z nových chodníků, lampy svítí, semafory blikají, lavičky lákají k posezení. Finální práce závisejí ve velké míře na počasí, zatím stavbě velmi přálo. I tak ale po zimní přestávce zbydou dokončovací akce na jaro příštího roku. Z dalších investic a událostí byla v listopadu dokončena venkovní čítárna u knihovny, takzvaný Relax BOox. Finišují také práce na Březové ulici. Mírně se zde zkomplikovalo napojení na Pražskou a Rukavičkářskou, takže původní termín otevření na konci listopadu se posunul do poloviny prosince. Na zimním stadionu byla zahájena bruslařská sezóna. Svou činnost po mnohaleté přestávce obnovil místní hokejový klub. Nadšení začínajících bruslařů a profesionální vedení je velkým důvodem k radosti.

Vážení spoluobčané, přeji vám klidné prožití vánočních svátků a pevné zdraví a štěstí do nového roku. U zdraví prosím nezapomeňte: z velké míry jej máte ve vlastních rukou.

Pavel Svoboda

Reklama

Předchozí článekVánoce chudých dětí na Dobříši
Další článekŘezbář Milan Hošek z Dobříše