Sportovní akce a úspěchy 2. ZŠ Dobříš

Florbal – mladší i starší žákyně nejprve vyhrály okrskové kolo v Dobříši a v okresním kole v Sedlčanech po dramatických zápasech obsadily opět první místa! V Kutné Hoře na krajských kolech se celkově mladší žákyně umístily na 5. místě a starší žákyně těsnou prohrou obsadily 4. místo.

Lyžařské kurzy – žáci a žákyně čtvrtých až sedmých ročníků absolvovali lyžařský výcvik v Horní Malé Úpě (Pomezky). I přes nedostatek sněhu v jiných lyžařských střediscích nám nadmořská výška 1050 m n. m. dopřála dostatek sněhové pokrývky pro sjezdové lyžování a výcvik na běžkových lyžích. Zpestřením pro žáky byly přednášky o historii, výstroji a výzbroji i možnost vyzkoušet si namazat lyže. V odpočinkovém dnu jsme navštívili trutnovský bazén, kde jsme otestovali naši odvahu na skokanské věži. Všichni včetně poprvé lyžujících zvládli lyžařskou techniku bezpečného sjíždění svahu a lyžování jsme si užili.

Gymnastické závody, okresní přebor – dívky se hned po lyžařském kurzu zúčastnily gymnastických závodů, přestože některé z nich nenavštěvují žádný gymnastický oddíl.

Gratulujeme za úspěšnou reprezentaci školy Karolíně Plasové – 1. místo v jednotlivcích a týmu mladších žákyň za vybojované 2. místo v družstvech (Karolína Plasová, Nela Špindlerová, Barbora Štefanová a Julie Kahounová).