School Fest se blíží a představuje své soutěžícíJak jsme vám, milí čtenáři, již v lednu oznámili, druhý ročník divadelního festivalu základních škol School Fest bude! A teď vám chceme přiblížit, jak se vyvíjí přípravy přihlášených škol.

Jako první jsme navštívili Základní školu Trnka, kde děti na vystoupení připravuje paní učitelka Hana Ošťádalová, která se zhostila role paní režisérky. Spolu s herci Vaškem, Bárou, Barčou, Verčou, Jáchymem a Evou zkouší pohádku od Pavla Gryma Loupežnická historie. Druhou přihlášenou školou je ZŠ Lidická a odvážnou režisérkou se stala paní učitelka Lenka Žaloudková, která za asistence paní Veroniky Machoutové a Marcely Švrčkové zkouší s žáky herci pohádku Včelí medvídci. Na vystoupení se připravují Matěj, Lilien, Vítek, Fanda, Vanessa, Vanesa, Anička, Viky, Pepa, Erik, Adam, Pepa, Tadeáš a Adéla. Třetí přihlášená třída je 8.A z Novky. Pro tento ročník si připravili pohádku Šípková Růženka, což je operetka od autorské dvojice Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Režie se tento rok zhostila nejen paní učitelka Lucie Jindráková, ale celá třída. Na vystoupení se moc těší a my se těšíme na 8.A i s jejich kostýmy a kulisami, které si jako minulý rok zase připraví sami.

Bohužel ne vždy máme dobré zprávy, a tak s velkým politováním musíme oznámit, že základní škola ze Staré Hutě se nezúčastní, i když se přihlásili, protože jiné školní aktivity jim v tom zabránily.

V prvním ročníku paní Kristina Váňová se svými dětskými herci předvedla krásné vystoupení O čtyřech myšketýrech.

V dalším čísle vám představíme zbývající přihlášené školy i s jejich vystoupeními. Pro více informací a zajímavostí sledujte také regionální média.

Připomínáme, že festival se bude konat 19. a 20. června v KD na Dobříši.
Divadlu zdar!

Ochotnický spolek Divadlo nás bavíPředchozí článekKnihovna: přednáška, tábor i básníci
Další článekJarní móda pod širým nebem: Kožená Galanterie Dobříš HK připravuje unikátní módní přehlídku