Rekonstrukce ulice Okružní

Foto: archiv města Dobříše


Jako jednu z posledních větších investic letošního roku si město přichystalo rekonstrukci ulice Okružní v lokalitě Na Kole. Tato ulice prošla před časem opravou a výměnou kompletní sítě vodovodů a kanalizací. Oprava povrchů vozovky a chodníků je tak logickou návazností.

V červenci rada města schválila vypsání veřejné zakázky na stavební práce s předpokládanou hodnotou cca 6,25 mil. Kč bez DPH. Nabídku nakonec podalo celkem pět stavebních společností, přičemž nejvýhodnější cenu nabídla společnost Znakon, a. s., a to ve výši 5,56 mil. Kč bez DPH. Rada města na zasedání 2. srpna schválila uzavření smlouvy s vítězným uchazečem, bohužel ale po zaslání výzvy společnost Znakon odstoupila ze soutěže s odůvodněním nedostatečných výrobních kapacit. Rada města proto 17. srpna přistoupila ke schválení smlouvy s druhým uchazečem v pořadí, kterým je společnost Strabag, a. s., která podala nabídku ve výši 5,76 mil. Kč bez DPH.

Harmonogram prací počítá s tím, že stavební práce se rozběhnou v průběhu měsíce září, a to na počátku zejména zemními a bouracími pracemi stávajících konstrukcí. V návaznosti na to začne pak zakládání konstrukcí budoucí nové vozovky, instalace obrub pro chodníky a parkovací stání a přípravy nových sloupů veřejného osvětlení. Pokládka asfaltových vrstev vozovky je naplánována na přelom října a listopadu. Celé dílo by mělo být hotovo a předáno do 18. listopadu.

Z důvodu kompletní rekonstrukce budou platit v lokalitě různá dopravní omezení, se kterými budou rezidenti zavčas seznámeni.
Prosíme o trpělivost a respektování dočasných omezení, bez kterých se taková rekonstrukce ulice neobejde.

Tomáš Vokurka, místostarosta
Foto: archiv města Dobříše

Reklama

Předchozí článekMěsto Dobříš bodovalo v soutěži „Obec přátelská rodině“
Další článekJindřiška Romba: Zastupitelstvo snů