Ptačí krmítka na DobříšiV rámci projektu „Přírodovědná osvěta veřejnosti a její zapojení do ochrany a péče o ptáky na Dobříšsku“ nechal Přírodovědný spolek Dobříš vyrobit tři ptačí krmítka, která budou od 1. listopadu 2022 k dispozici u pečovatelského domu, v jedlovém hájku za domovem seniorů a u dětského hřiště Nad Papežem (přesné umístění je k dispozici na internetových stránkách spolku). V průběhu zimy bude náš spolek do krmítek doplňovat potravu pro ptáky, zejména oblíbená slunečnicová semena.

Zapojte se i vy do zimního přikrmování ptáků na Dobříši!
Informace o projektu a další informace např. jak a čím krmit, jaké druhy můžete na krmítku vidět a další rady a zajímavosti najdete na našich stránkách www.spolekdobris.cz. Součástí projektu je i malířská soutěž pro děti a společné pozorování ptáků u krmítek.
Projekt je spolufinancován formou dotace z rozpočtu města Dobříše.

Pozvánka na společné pozorování u ptačích krmítek
Přijďte spolu s námi pozorovat ptactvo na krmítku u rybníka Papež. Čeká vás povídání o zimujícím ptactvu a hra pro děti. Sraz v sobotu 26. listopadu 2022 v 9.00 na dětském hřišti Nad Papežem.

Přijďte na společné pozorování u ptačího krmítka v jedlovém hájku za domovem seniorů. Těšit se můžete na povídání o zimujících ptácích a ukázku živých ptáků spojenou s kroužkováním. Sraz v sobotu 10. prosince 2022 v 9.00 na parkovišti u vstupu do anglického zámeckého parku na Dobříši.
Účast zdarma. Teplé oblečení a dalekohled s sebou. Pořádá Přírodovědný spolek Dobříš.

Zuzana Strnadová
Foto: Martin StrnadPředchozí článekZákladní organizace ČZS Dobříš vás zve na podzimní přednášky
Další článekDobříšské listy – listopad 2022