Podporujeme pečující  Mnohým přináší současná zdravotní situace ve společnosti těžké chvíle. Kromě starostí může přijít i bolest, lítost a strach.
  Na naši organizaci se obrátila paní v nelehké situaci, hledala radu. Dostalo se jí i vyslechnutí a lidské účasti. Oba její rodiče byli před časem hospitalizováni s covidem-19 v nemocnici.

  Tatínkův stav se zlepšil, vrací se z nemocnice domů. Maminka bohužel zůstává v nemocnici v bezvědomí. Tatínek potřebuje pravidelnou domácí péči kvůli několika chronickým zdravotním potížím a začínající Alzheimerova nemoc se mu pobytem v nemocnici zhoršila. Bez svojí manželky se cítí ztracený, dezorientovaný. Vždyť to byla právě ona, která podrobně znala a zastávala všechnu péči o něj. Rodina hledá řešení, jak situaci zvládnout. Tatínka rozhodně nechtějí nechat převézt do LDN.

  Jsem ráda, že se s námi paní spojila. Hledáme pro ni vhodnou pečovatelskou službu a osobní asistenci pro tatínka. Pomáháme jí řešit problémy s čerpáním příspěvku na péči. Podporujeme ji ve správném rozhodnutí. Nasloucháme jejím starostem a obavám.
  Pro naši organizaci pracuje řada odborníků z různých oblastí, které s péčí o nemocného s demencí souvisejí. Můžeme zajistit radu právničky, zdravotníka, poskytujeme sociální odborné poradenství. S lidmi, kteří prožívají stejné nebo podobné starosti, se můžete setkat v našich svépomocných skupinkách, teď je pořádáme on-line.

  Jsme nezisková společnost Dementia. Naše služby jsou zdarma. Jsme tu pro všechny, kteří pečují o své blízké s Alzheimerovou nemocí či jinou formou demence. Můžete nás kontaktovat telefonicky: Hana Bělohlávková, tel. 731 022 091, e-mailem: dobris@dementia.cz či se podívat na rozsah našich služeb na webových stránkách: www.dementia.cz.

  Naším cílem je usnadnit vám péči, protože to má smysl.

  Jitka Emlerová, koordinátorka

  Reklama

  Předchozí článekNa zámku Dobříš se uskuteční 1. ročník festivalu klasické hudby v čele s Jaroslavem Svěceným
  Další článekSpolečenská kronika – vzpomínky