Pastorační centrum sv. Tomáše srdečně zve na následující akce:Výstava INSPIROMAT

V neděli 14. května od 10.15 proběhne vernisáž paní Zuzany Hutňanové Inspiromat.
Jde o sbírku podnětů (fotografií, obrazů ap.), které ji oslovily v době, kdy bojovala s vážnou nemocí.
Výstava potrvá až do 17. června 2023. Otevřeno je vždy od pondělí do pátku od 9.00 do 12.00, ve čtvrtek od 9.00 do 17.00 a případně po domluvě na e-mailu pcstomas@volny.cz.

Těšíme se na vás i na Dobříšských májových slavnostech

V sobotu 20. května bude v rámci Dobříšských májových slavností otevřen také kostel Nejsvětější Trojice a to od 13 do 17.30 hod. s následujícím programem:
• 14 hod. – vernisáž návrhů křížové cesty do kostela ve Svatém Poli zpracovaný akademickým malířem Mirem Pogranem za přispění malířky Zuzany Hutňanové
• 15 hod. – komentovaná prohlídka nových varhan
• 16 hod. – varhanní koncert (renesanční a barokní mistři, improvizace)

Rok pomoci s Koridorem UA

V úterý 23. května od 19 hod. zveme na besedu s neziskovou společností Koridor, která od začátku války vozí humanitární pomoc na Ukrajinu. Součástí budou fotografie přímo z místa pomoci.
Pan Matouš Bláha bude vyprávět o tom, co vše se společnosti za minulý rok povedlo, jak dál pravidelně pomáhají a konkrétně řekne, kolika lidem už pomohli. Mimo jiné prozradí, co vede člověka k tomu, aby pomáhal i za cenu ohrožení života, nebo jak po roce vnímají válku lidé přímo na Ukrajině. Vstup na besedu je zcela zdarma.Předchozí článekChodící Dřevo a jeho Loutková zahradaje tu pro vás
Další článekPřidejte se k nám a společně roztančíme Dobříš