Návštěva německých studentů na dobříšském gymnáziuVe dnech 18. – 22. 9. 2017 navštívili Gymnázium Karla Čapka v Dobříši němečtí studenti. Pokračovala tak vzájemná výměna, která byla zahájena naší dubnovou návštěvou v německém Quedlinburgu.

Program byl opět nabitý, což nám mimo jiné umožnila finanční dotace Česko-německého fondu budoucnosti. Němečtí studenti si prohlédli Terezín a poté zamířili do Dobříše. Uvítali jsme je ve školní aule, kde na ně čekalo občerstvení a krátká prezentace míst, která jsme měli společně navštívit. Po tomto uvítání jsme své německé protějšky zavezli do našich domovů, které s námi během výměny sdíleli.
V úterý jsme si prohlédli Hornické muzeum v Příbrami, svezli se vláčkem do dolu Anna a vyšplhali na Svatou Horu. Pak naše cesta vedla zpátky do Dobříše. Po náročném dopoledni jsme začali pracovat na zadaných projektech, ve kterých jsme se seznámili s odlišnostmi českého a německého hospodářství, porovnali jsme českou a německou kulturu a přírodní útvary.
Náplní dalšího dne byla návštěva významné sklárny v Nižboru, kde jsme si prohlédli výtvory zdejších umělců. Ocenili jsme, že jsme mohli sledovat skláře přímo při jejich práci. Poté naše německé kamarády čekala prohlídka dobříšského zámku, který je velmi zaujal. Odpoledne jsme opět věnovali práci na projektech.
Ve čtvrtek jsme se vydali do Koněpruských jeskyní. Tamější vápencové scenérie nás uchvátily, stejně jako krátká procházka okolní přírodou. Odpoledne jsme prezentovali naše práce a seznámili tak ostatní s tím, co jsme se o našich zemích dozvěděli.
Náš poslední společný večer jsme zasvětili tanci a zábavě během rozlučkové párty. Večírek byl skvělým ukončením letošní výměny. Další den nás čekala už jen cesta do Prahy a prohlídka nejvýznamnějších památek – Pražského hradu, Chrámu sv. Víta a Karlova mostu. A pak už přišlo to nejsmutnější – odjezd německých studentů zpět do Quedlinburgu. Také letošní výměna byla vydařená a my doufáme, že se příští rok uskuteční znovu.

Studenti 2. a 3. ročníku Gymnázia Karla Čapka v DobříšiPředchozí článekDo lesa s lesníkem 2017
Další článek5. kulatý stůl