Národní házenáNárodní házená ve Staré Huti nespí ani přes zimní měsíce. Pojďme se podívat na výsledky v jednotlivých kategoriích, které přinesly a doufejme, že ještě přinesou, celou řadu úspěchů.
Začněme nejmladší věkovou kategorií – mladší žákyně se v únoru představily na zimním oblastním kole v pražských Spojích. Přes maličko nervózní začátek, ale velmi dobrý konec v podobě posledního zápasu s Bakovem, děvčata obsadila nakonec celkově 2. místo a jen kousek je dělil od postupu do celorepublikového finále. I přesto nemusí být smutná. Na jaře je čeká spoustu těžkých zápasů, kde budou bojovat o postup na letní MČR.
Kategorie starších žákyň si na svoje oblastní kolo musí ještě počkat. Nicméně zveme všechny diváky na neděli 5. 3., kdy budou bojovat o pěkný výsledek ve sportovní hale v Dobříši.
Naopak starší žáci mají svoji účast v oblastním kole již za sebou. Jako mladší žákyně skončili na krásném 2. místě, které bylo tentokrát postupové. Celorepublikového finále se bude konat ve sportovní hale v Dobříši v sobou 18. 3. Tímto bychom chtěli pozvat všechny fanoušky, aby přišli našim chlapcům vytvořit parádní atmosféru v boji o co nejlepší umístění.
S největšími ambicemi vstupovala naše děvčata do staronové zimní ligy dorostenek. Po oblastním kole, která na domácím hřišti na Dobříši opanovala, se vydala na čtvrtfinále do pražských Spojů. Zde v konkurenci ostatních středočeských a západočeských celků si došla opět pro triumf a postup do semifinále. V něm ve třaskavé a nabité skupině narazila v neděli 26. 2. v plzeňském Bolevci na celky Tymákova A, Přeštic, Nezvěstic a Tymákova B. Jedná se o velmi těžkou skupinu, kde bylo na očích hned několik favoritů celé soutěže. Ke dni uzávěrky ještě neznáme výsledky tohoto klání.
Do finále, které se uskuteční v sobotu 25. 3. opět ve sportovní hale v Dobříši postoupí první 3 celky, pevně věříme, že včetně našich děvčat.
Pokud nebudete moct přijet podpořit sportovce osobně, držte palce alespoň na dálku.
O všech výsledcích budeme informovat.


V neděli 19. 2. se konal Memoriál Jiřího Rambouska, velmi dobře obsazený turnaj mužů v hale v Dobříši

Mezi přihlášenými týmy jsme opět rádi přivítali 2 týmy výběru Čech, které jsou zařazeny do rozšířené nominace pro mezizemské utkání a dále Řevnice, Spoje Praha a Rožmitál pod Třemšínem.
Turnaj tedy nabídl velkou kvalitu, domácí hráči nastupovali s cílem porvat se o medailové pozice, což se nakonec povedlo. Po vítězstvích nad týmy Řevnic, Spojů a Rožmitálu a dvou těsných porážkách s oběma výběry, obsadili domácí hráči Staré Huti celkové 3. místo. První dvě příčky obsadili reprezentanti Čech, přičemž vzájemný souboj nabídl skvělé akce ve velké rychlosti a kvalitě.
V domácím týmu se blýskl útočník Matěj Velebil, který nastřílel drtivou většinu branek svého týmu.
Děkujeme všem příznivcům, kteří nás přišli podpořit.Předchozí článekRAKETOVÉ VOJSKO NA DOBŘÍŠSKU
Další článekZprávy ze základní školy