Lampionový průvod: Cesta pohádkovým lesemV sobotu 5. listopadu se konal tradiční lampionový průvod v zámeckých zahradách anglického a francouzského parku na Dobříši. Očekávala se velká účast dětí s rodiči, proto organizátorům dělala vrásky předpověď počasí, která se výrazně změnila od teplého a slunečného počasí předchozího týdne. Naštěstí v sobotu nepršelo a teploty se držely kolem 10 °C. Od dopoledních hodin se zdobila brána i všechna stanoviště.

Po obědě přicházeli dobrovolníci v maskách a začalo se připravovat i nádvoří zámku. Po 15. hodině se otevřela brána parku a rodiče s dětmi mohli vykročit na příjemnou procházku plnou stanovišť s pohádkovými bytostmi. Děti potkaly vodníky i duchy, čarodějnice i ježibaby, piráty i čerty, víly i princezny, Sněhurku, Rumcajse s Mankou, Karkulku bez vlka i Mrazíka nebo Mrakomora. Na některých zastaveních děti plnily nenáročné úkoly; někde dostávaly dobroty, jinde suvenýry. Na některém ze stanovišť se mohly setkat s drakem nebo s živými zvířaty – sáhnout si na rybu nebo se svézt na koni.

Na konci cesty pohádkovým lesem vítal děti král s královnou a každý dostal pěkný malý dáreček. Pak je už čekala jen cesta krásně osvětleným francouzským parkem na nádvoří dobříšského zámku. Tam bylo pro ně připravené další překvapení v podobě stánků s občerstvením, ale také zajímavými, většinou přírodními produkty. Své výrobky nabízeli klienti z chráněné dílny nebo drobní živnostníci z Dobříše a blízkého okolí. Celá akce se moc povedla. Přišlo i více lidí než v předešlých ročnících. Odhad byl kolem dvou a půl tisíce lidí, což předčilo očekávání organizátorů. Bohužel do parku není možné pustit velké množství návštěvníků najednou, a proto museli někteří návštěvníci čekat, než si mohli vychutnat pohádkovou trasu. Vše se vydařilo – příjemné podzimní počasí, ale hlavně … na všechny se nakonec dostalo, a tak se budeme těšit zase za rok.

Rodinné centrum Dobříšek, které bylo pořadatelem této akce, by rádo touto cestou poděkovalo hlavně dobrovolníkům, sponzorům, městu Dobříš a prostě VŠEM, kteří nás podporovali, pomáhali s přípravou, nápady nebo přispěli či poskytli dárky a suvenýry pro děti. Je pro nás odměnou vidět rozzářené dětské oči a spokojenost rodičů.

V prosinci RC Dobříšek plánuje:

• 4. 12. Mikuláš v Dobříšku
• 10. 12. Vánoční tvoření – ozdoby na stromeček (workshop)

Za celý tým RC Dobříšek přeji všem pohodové prožití vánočních svátků.

Mgr. Lenka Novotná – koordinátor RC DobříšekPředchozí článekZE ZÁMKU…
Další článekKlub seniorů