Kurzy sebeobrany z prevence kriminality města Dobříš byly úspěšnéV neděli 6. června 2021 proběhly v anglickém parku dobříšského zámku kurzy sebeobrany pro ženy a pro seniory. Obě akce se konaly pod záštitou Městského úřadu Dobříš v rámci prevence kriminality.

Vedení kurzů bylo svěřeno místnímu trenérovi izraelské sebeobrany KRAV MAGA & KAPAP – Michalovi Janouškovi (Instruktor Mike), který je zároveň jediným českým držitelem titulu MASTER TEACHER KRAV MAGA & KAPAP, který mu byl udělen v roce 2015 z Izraele.
Kurzy ženské sebeobrany jsou tradičně velice žádané, takže i na tento dorazil slušný počet 15 žen a dívek z Dobříše a okolí. V 90 minutách jsme se zaměřili na teorii i praxi výcviku ženské sebeobrany. Probrali jsme principy prevence napadení a jak se chovat, když už dotyčnou někdo obtěžuje.

V druhé půli kurzu jsme se bavili praktickým cvičením konkrétních reakcí na různé druhy napadení – úchopy, škrcení či objetí.
Na seniorském kurzu nebylo tak plno, ale i tento kurz si našel své zájemce, a i s nimi jsme ve vymezeném čase probrali základní znalosti pro jejich sebeobranu a sebeochranu.

Musíme pochválit všechny účastníky kurzů, protože i přes slunné až teplé počasí makali. Děkujeme za účast a nasazení a těšíme se na další podobné akce v budoucnosti.

Michal Janoušek

Reklama

Předchozí článekSummer Day Dobříš 2021 – 24. 7. 2021
Další článekUpozornění na šetrné hospodaření s vodou v letním období