Kultura – únor 2021Ani leden nového roku nepřinesl žádný pozitivní vývoj. Opatření proti pandemii se naopak zpřísňují, a tak bohužel dále rušíme plánované akce.

Plánované výstavy:

7. 1. Jirka Jiroušek – NEBESKÉ (letecká fotografie). ZRUŠENO (náhradní termín 24. 4. – 23. 5. 2021)
11. 2. Tomáš Hřivnáč (grafika, malba) – ZRUŠENO (hledáme náhradní termín)
18. 3. Jitka Nejedlá (kostýmní tvorba, scénografie) – ZRUŠENO (hledáme náhradní termín)
24. 4. Jubilejní X. Salon dobříšských výtvarníků – odložen na příští rok

Plánované koncerty a představení:

26. 1. Travesti show Techtle Mechtle a Kočky – ZRUŠENO (náhradní termín 8. 6. 2021), prodané vstupenky zůstávají v platnosti
29. 1. Gaia Mesiah – koncert – ZRUŠENO (hledáme náhradní termín)
19. 2. Horkýže Slíže – koncert – ZRUŠENO (hledáme náhradní termín)
12. 3. Poletíme? – koncert – ZRUŠENO (hledáme náhradní termín)


Jubilejní X. Salon dobříšských výtvarníků odložen na příští rok

Vážení přátelé, umělci a kolegové,
jistě jste se všichni, stejně jako my, těšili na X. ročník Salonu dobříšských výtvarníků, který se měl opět po dvou letech uskutečnit na přelomu dubna a května letošního roku. Zejména z důvodu přetrvávající nejistoty ohledně epidemické situace a časové náročnosti s přípravou výstavy jsme se rozhodli tuto tradiční kulturní událost přesunout do příštího roku. Salon se již od svého vzniku v roce 2007 těší velkému zájmu nejen ze strany výtvarníků, ale i široké veřejnosti a byla by veliká škoda nechat se vládními omezeními připravit třeba jen o slavnostní zahájení tohoto jubilejního desátého ročníku. Doufám, že najdeme u většiny z vás pochopení a budeme se moci společně těšit na snad již klidnější rok 2022, a tedy i adekvátní podmínky pro uspořádání tohoto výjimečného ročníku. Ostatní výstavy naplánované na tento rok budou uspořádány, jakmile to umožní epidemická situace. Výstava leteckých fotografií Jirky Jirouška, která měla probíhat v lednu, byla prozatím přesunuta na uvolněný termín salonu.

MgA. Marek Hájek, kurátor výstav KS DobříšPředchozí článekMěstská knihovna Dobříš
Další článekStará Huť – historie a současnost ve fotografiích