Kultura – květen5. 5. Sto zvířat – ELEPHANTOUR 2017

Kapela STO ZVÍŘAT vchází do své dvacáté sedmé sezóny jistým krokem a s písní na rtech. Pro rok 2017 si tahle devítičlenná parta sestavila klubový program sešitý ze svých největších pecek a hitovek, a tudíž se diváci mohou těšit na své oblíbené songy jako Píseň, Poprvé, Alice se dala na pití, Podpaží, Nejkratší cesta, Škola a další, které ke zvířecí koncertní atmosféře neodmyslitelně patří.
Společenský sál KD, pátek 5. května 2017 od 20.30 hod. Předprodej vstupenek v Trafice u Davida. Vstupné: předprodej 200 Kč, na místě 250 Kč.

11. 5. VIII. salon výtvarníků Dobříšska

Tradičního výtvarného salonu, který se vždy těší velkému zájmu veřejnosti, se i tento rok zúčastní více než 30 vystavujících, profesionálních i amatérských výtvarníků z našeho regionu. Letošní ročník se opět uskuteční na volné výtvarné téma. Výtvarníci tak mohou popustit uzdu své fantazii a představit témata a výtvarné techniky, které je oslovují a jsou jim blízké. Většinu vystavených děl budou tvořit obrazy, dále pak výšivky, krajky, dřevořezby, keramika a jiné objekty z rozličných materiálů. Věříme, že i letošní salon bude vítanou příležitostí k příjemnému setkání tvůrčích osobností našeho regionu. Výstavu uvede Mgr. Jaroslav Slanec. O hudební doprovod se postarají děti ze Základní umělecké školy v Dobříši pod vedením MgA. Lucie Tóth.
Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 11. května 2017 od 19 hodin. Výstava potrvá do neděle 4. června 2017. Otevřeno: PO–ČT 8.30–16.00 hod., NE 14.00–16.00 hod a 20. 5. během Dobříšských májových slavností (od 13 do 19 hod.) Vstup zdarma.

13.–19. 5. Festival ochotnických divadel

Letos se uskuteční již 12. ročník této divadelní přehlídky. V KD zahrají divadla z Prahy, Staré Huti, Čenkova, Kytína, Kamýku n. Vltavou, Žebráku a na závěr i místní divadelní soubor Kruh Dobříš, který festival zajišťuje po stránce technické, pořadatelské i hostitelské ve spolupráci s KS Dobříš. Festival je součástí DMS 2017. Program festivalu je zveřejněn na www.kddobris.cz a http://divadlokruh.webnode.cz
Společenský sál KD Dobříš. Začátky všech představení od 19.30 hod. VSTUP DOBROVOLNÝ.
20. 5. Dobříšské májové slavnosti
Již pošestnácté se sejdeme na tradičních „májovkách”. Věříme, že vás letošní nabídka nezklame a jako každý rok zavládne na dobříšském náměstí a přilehlých prostranstvích úžasná atmosféra…
Hlavní hvězdy DMS 2017: Ivan Hlas a Etc… a kapela Oceán.
Programem na pódiu provází Josef Libický a Jitka Doubravová
Více informací o programu na webu a FB kulturního domu, informačního střediska a města Dobříše.

28. 5. Taneční čaje

Společenské setkání všech bez rozdílu věku. Hrají a zpívají Patronky, Tři v tom a dal… Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.
Společenský sál KD, neděle 28. května od 17 hodin, vstupné dobrovolné.

Připravujeme na červen

2. 6. Festival Americké jaro – Drew Petersen – vítěz American Pianists Awards
8. 6. Vernisáž výstavy studentů Gymnázia K. Čapka Dobříš
9. 6. Schodiště – koncert
10. 6. Kuklík Tyjátr – Balada ze Sherwoodu, 2. repríza
18. 6. Taneční čaje (Pozor, z důvodu rekonstrukce KD o týden dříve)

 Předchozí článekSpolečenská kronika – květen 2017
Další článekJiskřivé fotografie Pavla Rejska a The Plastic People of the Universe