Kultura KD – únor 20233. 2. Podbrdské folkování

Dobříšsko-českolipská folková skupina Naopak vás zve na další Podbrdské folkování.
Nový rok otevíráme dvojkoncertem skupiny Naopak a skvělé písničkářky Evy Blondýny Sukové.
Její album „Nevolej mi do nebe“ bylo zařazeno mezi 20 nejlepších alb roku 2022 v žebříčku rádia Proglas.
Společenský sál KD, pátek 3. února 2023 od 19.00 hod. Vstupné: 200 Kč. Předprodej vstupenek v trafice U Davida.

9. 2. Vernisáž výstavy ZEJTRADEŠ? – Vojtěch Horálek a Linda Klimentová (malba a objekty)

Linda Klimentová a Vojtěch Horálek absolvovali v atelieru malby u prof. Michaela Rittsteina na Akademii výtvarných umění v Praze.
Oba autoři jsou dobříšskému publiku známí, v nedávné minulosti se zde již představili – L. Klimentová projektem Zelený ostrov (2016) a V. Horálek výstavou Pouští a pralesem (2012). Málokteré malířské projevy navzájem tolik kontrastují jako právě pojetí světa těchto dvou umělců. Přesto, jak je patrné i z názvů výstav, se zde průsečíky (a to nejen tematické) najdou.
Potvrdili to i v roce 2015 společnou výstavou Mlsný zahradník a zelený muž v galerii Chodovská tvrz v Praze.
Současná výstava nemá ambici horečně hledat nebo násilím společné dosazovat, není tematická. Je postavena na tom, co skutečně malíři sdílí. Tím je prostor, ve kterém tvoří, kde obrazy vznikají a kde jejich životy rezonují.
A tak nás touto výstavou do svého „ateliéru“ zavedou, přiblíží divákovi zábavnější formou nejen svou tvorbu, ale také zákulisí procesu vzniku díla.
Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 9. února 2023 od 17.00 hod. ve výstavním sále KD Dobříš. Výstava potrvá do 12. března 2023. Otevřeno po–čt 8.30–16.00 hod., ne 14.00–16.00 hod. Vstup zdarma!

12. 2. Veselý karneval

V loňském roce nám Veselý karneval odstartoval po dvou letech s covidem opět kulturní program a náš hlavní sál se tak po dlouhé době opět zaplnil dětmi, rodiči, a hlavně skvělou atmosférou. Letos si animátoři z Veselé rodiny dávají na programu opět záležet a připravují pro děti nejen tancování, ale i spoustu soutěží, her, zábavy a na všechny bude čekat opět i velmi bohatá tombola plná krásných cen. Chybět nebudou ani balónky, cukrová vata a samozřejmě pohádková kapela.
Společenský sál KD, neděle 12. února 2023 od 15.30 hod. Vstupné: 180 Kč. Rezervace vstupenek na info@veselarodina.org (vstupné se platí až na místě a děti do 2 let mají vstup zdarma).

17. 2. Jablkoň – koncert k pětačtyřicátinám

Několik tisíc vystoupení doma i v zahraničí, víc než dvě desítky alb plných autorských písniček, spolupráce s mnoha muzikanty, orchestry včetně těch symfonických, s filmaři, divadelníky… Ale také nekonečné kilometry, pár bouraček a odepsaných aut, tu a tam nějaká ta „ponorka“, smutky i radosti. To všechno a mnoho dalšího se stalo a uložilo do vzpomínek, ale my se teď přesuneme do času, který teprve přichází.
Říká se, že člověk je v pětačtyřiceti na vrcholu sil a schopností, tak to tak nechme i pro Jablkoň, prostě kapela v nejlepších letech. Pravdou ovšem je, že v současném složení je pamětníkem prvních krůčků pouze Michal Němec, ostatní postupně přicházeli a odcházeli, takže Jablkoň pomalu stárla a zároveň mládla až do „zralé“, možná folkové, ale třeba i jiné, v každém případě nezaměnitelné přítomnosti.
Jablkoň v současnosti hraje ve složení:
Michal Němec (zpěv, kytara), Marie Puttnerová (zpěv, perkuse), Martin Carvan (kytara), Johnny Judl (baskytara, el. kytara), Petr Chlouba (bicí, perkuse).
Společenský sál KD, pátek 17. února 2023 od 20.00 hod. Vstupné: 290 Kč (předprodej v trafice U Davida) a 320 Kč (Goout.net a na místě).

26. 2. Taneční čaje o páté – hudba, tanec, zábava

Na všechny se velmi těší pořadatelé z Okrašlovacího spolku Dobříš.
Společenský sál KD, neděle 26. února 2023 od 17 hodin.


Připravujeme na březen

10. 3. Vasilův Rubáš + Kolektivní Halucinace – koncert, vstupenky již v prodeji!
16. 3. – 16. 4. Výstava: Stanislav Kadlec (krajinomalba)
18. 3. Divadelní spolek Kruh Dobříš – Zemětřesení – DERNIÉRA!
24. 3. Lenka Dusilová BAND – koncert – vstupenky již v prodeji!
28. 3. Travesti show Techtle Mechtle – Dokud nás smrt nerozdělí – vstupenky již v prodeji v trafice U Davida.

Více o programu a předprodeji vstupenek na www.kddobris.cz.Předchozí článekKnihovna: Norsko, hry, pohádka, studium i dílna
Další článekPoděkování za vánoční krabice od bot 2022