Knihovna v listopadu: BOok!con, pohádka, koncert, přednáška…Milí čtenáři a návštěvníci knihovny, máme velkou radost, že naše nabídka v Týdnu knihoven se vám líbila. Nepočítáme-li účastníky pravidelných programů (školní besedy, kroužky a kurzy), navštívilo v tomto týdnu knihovnu 1 040 návštěvníků (oproti obvyklým 6–7 stům) a dalších 23 se k nám nově přihlásilo. A na co vás pozveme v listopadu?

BOoK!con 2017: pátek 3. – neděle 5. 11.

Fandové sci-fi a fantasy se mohou těšit na besedy se spisovateli, komiksovými vydavateli, cosplayery a s mnoha dalšími, budou si moci vyzkoušet i virtuální realitu a hlavně se budou hrát nejrůznější hry – rpg, MtG, Dominion, Bang, Summoner Wars, Warhammer 40k… Vstupné: pátek a neděle zdarma, sobota pro jednotlivce 200 Kč, pro rodinu 250 Kč. Více informací na www.knihovnadobris.cz a na fcb stránkách BOoK!con 2017 – Fantasy víkend v knihovně.

Výtvarná dílna s Jíťou: Lichožrouti – pondělí 6. 11. od 12 do 17 hod.

Jak se stane, že z páru ponožek jedna zničehonic záhadně osiří, to už všichni víte. Ale co se s tou, kterou nám ty lichožroutí potvory nechaly doma, stane??? Naše kolegyně Jíťa těmto ubohým pozůstalým poskytuje úžasnou léčbu – po malé plastické operaci za pomoci drátku, nitě a pár knoflíčků se z nich stanou přenádherní tvoři. Přijďte si jednoho také vyrobit, vstup volný, materiál zdarma.

Vztahy, intimita a sexualita, zvládání agrese u lidí s mentálním postižením a/nebo autismem – čtvrtek 9. 11. od 9 do 13 hod.

Seminář s PhDr. Hynkem Jůnem, Ph.D., je realizován v rámci projektu Centra pro komunitní práci střední Čechy „Pečovat a žít doma je normální – podpora neformálních pečovatelů“ za podpory Evropské unie. V případě zájmu zajistíme péči a program pro vaše dítě se zdravotním postižením, kontaktujte nás na tel.: 775 760 353, email: hana.petakova@cpkp.cz. Program i občerstvení zdarma.

Chvíle pro pohádku: Emile, nezlob! – čtvrtek 9. 11. od 17 hod.

Dny se krátí a konečně přichází chvíle na vyprávění, čtení a povídání… Divadlo Knihovna připravilo čtení z knih Astrid Lindgrenové, jejíž 110. výročí narození si letos připomínáme. Vhodné zejména pro děti od 5 do 10 let, vstup volný.

Folkový večer rosovického písničkáře Jirky Řehulky – sobota 11. 11. od 19 hod.

Rosovického písničkáře znáte možná i z naší knihovny, neboť už u nás párkrát účinkoval on i další členové jeho muzikální rodinky. Tentokrát vám nabídne spoustu svých autorských písniček s doprovodem spřátelených hudebníků. Kytary, akordeon, flétna i cajón (hádejte, jak se to čte)! Vstupné 60 Kč.

Týden poezie: Počmárej si svou knihovnu: 13.–19. 11.

Stát se básníkem není zas tak těžké! Stačí jeden originální verš (rým „láska – páska“ NENÍ originální!) a dostanete od nás placku ze speciální edice a knihu – novou či bazarovou, jakou si vyberete. Letos jsme připravili výzvu v mírně záškodnickém duchu: požádejte u výpůjčního pultu o speciální fix a napište svůj výtvor na jakýkoli skleněný povrch v knihovně: okno, dveře, zrcadlo… Je jen na vás, zda se spokojíte se dvěma řádky nebo se pochlubíte světu s celou vlastní poémou.

Ze srdce Evropy do Santiaga de Compostela – čtvrtek 16. 11. od 17 hod.

Jsou cesty, Cesty, Cesty a CESTY. Do Santiaga de Compostela se každoročně vydává přes sto tisíc poutníků a někteří tam jdou třeba i mnoho měsíců. Proč to udělal Patrik Kotrba a co mu jeho pouť přinesla, to se od něj dozvíte na přednášce Malé dobříšské univerzity. A pozor: přijede s kytárou! Vstupné 70 Kč, káva/čaj v ceně.

Den pro dítě s knihou – sobota 25. 11. od 16 hod.

Až se vás Ježíšek zeptá, jakou knihu má vašemu dítěti nadělit, co mu odpovíte??? Přijďte se inspirovat k nám: V krátké prezentaci vás seznámíme s vybranými novinkami na předvánočním trhu a jako doprovodný program vám nabídneme hudbu, scénické čtení, výtvarnou dílnu, aukci dětských obrázků a na závěr – konečně – domácí občerstvení a bohatou TOMBOLU, ve které vyhrává zaručeně každý! Dětské knihy bude možno během programu zakoupit.

Šance na fajn odpoledne – čtvrtek 30. 11. od 15 hod.

Program s výtvarnou dílnou, hudebními hrátkami, pohádkou a drobným občerstvením pro děti ze Sdružení Dej mi šanci i kohokoli dalšího. Vstup volný.

Výtvarná dílna s Jíťou: Vánoční atmosférovač – pondělí 4. 12. od 12 do 17 hod.

Pomeranč, skořice, hřebíček, svíčka… a Vánoce se mohou usadit na vašem stole. Vstup volný, materiál zdarma a Jíťa jako vždy ochotná pomoci.

Ztracená generace: 6. 11. – 22. 12.

Vedle životního příběhu bratří Čapků v období 1910–1918 zachycuje výstava nejen životy známých spisovatelů, hudebních skladatelů, architektů a malířů, kteří se scházeli v kavárně Union (Bass, Langer, Gočár, Křička…), ale i osudy obce Stará Huť – na jejím příběhu lze sledovat těžkosti, kterými procházely i ostatní obce a města budoucího Československa. Tuto krásnou výstavu na velkých panelech vám můžeme nabídnout díky spolupráci se Středočeskou vědeckou knihovnou v Kladně a Památníkem Karla Čapka.

Milí čtenáři, tak jako slunečního svitu den po dni ubývá, nechť vaše vlastní světlo roste… A přijdou-li skutečně tmavé chvíle, nezapomeňte, že my v knihovně se na vás těšíme! Jsme tu pro vás šest dní v týdnu (kromě čtvrtka) – ale pozor:

V pátek 17. listopadu je knihovna zavřena!

Za všechny zdraví Romana BodorováPředchozí článek1. ročník sportovní akce Běh města Dobříše měl velký úspěch
Další článekDo lesa s lesníkem 2017