Knihovna v lednu: dílna, pohádka i výstavaS radostí a mírnou hrdostí si dovolujeme oznámit, že v závěru loňského roku jsme přivítali dvoutisícího čtenáře – tedy: čtenářku – naší knihovny: stala se jí paní Blanka Bláhová z Dobříše.
Bylo nám potěšením předat paní Bláhové průkazku na rok zdarma a pár drobných dárečků; doufáme, že se jí u nás bude líbit!


A aby se u nás líbilo i všem ostatním, připravili jsme v tomto mrazivém měsíci pár hřejivých programů:

Výtvarná dílna s Jíťou: Zvířátka z kolíčků

pondělí 8. 1. od 12 do 17 hodin
Přijďte si za pomoci Jíti vyrobit veselá kolíčková zvířátka. Vstup volný, materiál zdarma.

Chvíle pro pohádku: TOBIÁŠ

čtvrtek 18. 1. od 17 hodin
Pozor, velká změna: místo obvyklého Divadla Knihovna lednovou Chvíli pro pohádku přichystalo Divadlo Dr. Ženatého! Dokáže Tobiáš s pomocí anděla zbavit Sáru démona, který ji sužuje? Vhodné tentokrát pro děti spíše až od 6 let, vstup volný.

Týden památky obětí holocaustu

pondělí 22. – neděle 28. 1.
Jsou věci, které je dobré nezapomenout… Víte, že v poslední době k tomuto tématu vyšlo velké množství velmi zajímavých knih? Přijďte si je půjčit z knižní výstavy na výpůjčním pultě, a kdo si vyluští kvíz, dostane i malý dárek.

Pasování prvňáčků

středa 31. 1. na zámku Dobříš
Po roce k nám opět zavítá vládkyně Písmenkového království, aby zjistila, zda se noví prvňáčci už naučili aspoň trochu číst. Děti pak čeká slavnostní akt pasování na čtenáře a jako odměnu za svou pololetní snahu si kromě svého prvního vysvědčení odnesou i průkazku do knihovny na rok zdarma a pár drobných dárečků.

Mirek Salcman: Stvoření čtyř andělů a jiná prkna

1.–31. 1., dernisáž 18. 1. od 17 hodin
Betonové plastiky i obrazy svébytného místního autora, který pracuje jako psychoterapeut a kromě výtvarného umění se věnuje i hudbě a divadlu. Doporučujeme vám program ve čtvrtek 18. 1., který spojí předčasnou dernisáž s divadelním představením (viz výše).

Pozor: KNIHOMRNĚ!

Již na únor chystáme zahájení cyklu speciálních programů pro nejmenší, který se hlásí k novému celorepublikovému projektu S KNÍŽKOU DO ŽIVOTA.
Jedná se o krátké speciální programy pro rodiče s miminky, batolaty i dětmi až do 6 let. Budeme si hrát s rytmy, melodiemi, říkadly, budeme si prohlížet obrázkové knížky a doufáme, že děti ocení výtvarné, divadelní, pohybové i společenské prvky knihomrněcích setkání.
Cílem programů je zejména zatraktivnit čtení a služby knihovny již nejmenším dětem, podpořit vyjadřovací a intelektuální schopnosti dítěte a pomoci dítěti vytvořit si dobrý vztah k mateřskému jazyku.
Program trvá 30–60 minut a poskytneme vám komfortní zázemí: s kočárkem můžete až do oddělení, přebalovací pult, nočníček i vkládací WC prkénko máme a vše další vyřešíme.
A navíc jsme pro děti připravili malý dárek a průkazku do knihovny na rok zdarma.
Setkání probíhají jednou měsíčně ve středu od 10.00 do cca 11.00 v těchto termínech: 7. února, 7. března, 4. dubna, 2. května, 3. října, 7. listopadu a 5. prosince.

WEBOVKY V NOVÉ PODOBĚ
Podívejte se na www.knihovnadobris.cz.
Prohlížet naše nové stránky je fakt zábava!

Výtvarná dílna s Jíťou: (Foto)rámeček na míru

pondělí 5. 2. od 12 do 17 hodin
Přineste si vaši oblíbenou fotografii či obrázek a Jíťa vám pomůže na ni vytvořit originální rámeček. Vstup volný, materiál zdarma.

Milí čtenáři a návštěvníci knihovny, mějte na paměti, že nejlépe ze všeho vás zahřeje kočka, pes a dobrá kniha. Máme jich tu dost (až na ty kočky) a těšíme se na vás 6 dní v týdnu (kromě čtvrtka)!

Krásný leden vám za všechny z knihovny

přeje Romana BodorováPředchozí článek12. 1. – Michal Prokop Trio – koncert
Další článekSpolečenská kronika – prosinec