Knihovna o prázdnináchMilí čtenáři a návštěvníci knihovny, jak již víte, knihovna je letos v létě uzavřena. Nicméně my knihovníci během prázdnin pilně pracujeme na mnoha budoucích programech a projektech.

Knihovna zavřena – vracení knih možné do biblioboxu!

Práce na snížení energetické náročnosti sportovní haly bohužel není možné provádět za provozu knihovny, proto poprvé po 23 letech musíme knihovnu uzavřít. Po prázdninách znovu otevřeme v pondělí 9. 9. Po dobu uzavření knihovny bude před sportovní halou umístěn bibliobox, do kterého bude možné knihy vracet, pokud vám však knihy doma nepřekážejí, budeme raději za vracení až po prázdninách. Výpůjční doba je automaticky prodloužena do 24. 9.

Minitábor s knihou: 26.–30. 8.

Letos to máme po indiánsku a jako obvykle nás čekají vycházky a výlety, jízda na koni, dílny, divadlo, soutěže a hry… Tábor je již plně obsazen.

Jabloňová pohádka – čtvrtek 29. 8. od 17.00 hod. v anglickém parku zámku Dobříš

Jedna jabloň, jeden král, dvě holubice, dvě svatby a jedno velké prokletí – dokáže statečný král zachránit svou jabloňovou lásku? Loutkový příběh na motivy pohádky Jabloňová panna od K. J. Erbena v podání divadla Loutky bez hranic. Doporučujeme pro děti od 4 do 12 let, ale dobře bavit se určitě budou i dospělí. Vstupné 60 Kč.

Knihomrně – od září

Program pro děti od 0 do 5 let s doprovodem. Rytmy, říkanky, písničky, pohádka, hudební nástroje, prohlížení obrázkových knížek, pohybové a společenské prvky. Pravidelně jednou měsíčně, ve skupinách se stejně starými dětmi. Vstup volný, uvítací balíček s průkazkou do knihovny na rok zdarma. Kapacita omezena, nové zájemce prosíme o přihlášení na knihovna.dobris@seznam.cz.

Výtvarná dílna s Jíťou: Roláž – termín upřesníme v zářijovém čísle DL

Stará dobrá technika, resuscitovaná a proslavená Jiřím Kolářem. Přijďte si ji zkusit! Vstup volný, materiál zdarma.

Balení učebnic atypických formátů – termín upřesníme v zářijovém čísle DL

Rádi vám pomůžeme zabalit učebnice, které se nevejdou do typizovaných obalů. Letos na to máme dokonce novou mašinku! Cena za materiál 7 Kč / kus.

Co vám chybí v knihovně?

Půjčte si u nás knihy, audioknihy, e-knihy a čtečky, noviny a časopisy, hry a vzdělávací pomůcky a třeba i deštník či pingpongové pálky (pro hru na stole před sportovní halou). Vyzkoušejte si, jaké to je pohybovat se ve virtuálním světě – programy virtuální reality nabízíme zdarma. Anebo si k nám přijďte zahrát na klavír… Chybí vám v naší nabídce něco? Dejte nám vědět!

Milí čtenáři, přejeme vám dlouhé letní dny i noci plné úžasných příběhů – živých i čtených, přežijte to vedro a v září na shledanou v knihovně!

Romana Bodorová

Reklama