Jak jsme to v ZŠ TRNKA v září pěkně rozjeliMáme za sebou první měsíc tohoto školního roku, ve kterém jsme to v Trnce pěkně rozjeli. Tedy aby nedošlo k nějakému nedorozumění, rozjely se nám hlavně děti, a to na své adaptační kurzy. Všechny třídy od druháků po deváťáky se vydaly na různá blízká i vzdálená místa, aby se skrze společné zážitky naladily na nový školní rok. Starší žáci se ujali i celkové organizace svých pobytů, naplánovali, co budou vařit, kam půjdou na výlety, jaké budou hrát hry. Prvostupňové děti si užívaly výletů a nápadů, které jim připravily jejich učitelky a asistentky. Všichni se vrátili spokojení a plní zážitků. Ze strany dospělých se pak ozývalo hodnocení typu: „To je tak dobře, že jsme jeli!“ „Moc nám to všem pomohlo!“ „Bylo to fakt super!“ „Děti byly skvělé!“ A my všichni víme, že to má smysl, i když příprava takové akce stojí hodně času i práce, tato investice se rozhodně vyplatí.

Nesmíme zapomenout ani na naše prvňáčky, kteří se zatím adaptovali na školní prostředí a školní práci. S paní učitelkou Hankou prozkoumali všechna zákoutí školy a vyzkoušeli si, kam už sami trefí. Naučili se, jak to chodí v naší jídelně, a především už se začali učit ty hodně důležité věci. A co víc si přát, než když dítě po několika dnech ve škole říká doma: „Mami, každý den je to lepší a lepší!“ Snad to tak vydrží :-).

Žáci z druhého stupně se ještě vrátili k červnové expedici a výstupy své práce veřejně prezentovali rodičům a mladším spolužákům.
V září jsme si také tradičně připomněli svátek svatého Václava, a to projektem napříč všemi třídami prvního stupně. Takže prvňáčci už mají spoustu nových kamarádů z vyšších ročníků.

První měsíc v Trnce byl tedy hodně nalaďovací, propojovací, zkoumací, ale samozřejmě také pracovní, to vše zastřešeno dobrou náladou a radostí z toho, že můžeme být spolu.

Mgr. Markéta SvobodováPředchozí článekUšatá Balynka naučila děti v Dobříši třídit odpad
Další článekV ZŠ Lidická se rozjíždíme naplno