Dopravní průzkum parkování na sídlišti Větrník v Dobříši

foto: Denisa Havlíčková


Nedostatek parkovacích míst na sídlišti Větrník v Dobříši vyvolává řadu problémů. Zjištění vyplývají z dopravního průzkumu, který provedli 1. listopadu 2023 pracovníci ČVUT pod vedením doc. Čárského.

Průzkum byl zaměřen na pohyb automobilů a dostatečnost parkovacích míst pro rezidenty a návštěvníky města.
Cílem bylo v době 5.00–23.00 hod. zjistit přesný pohyb aut v oblasti Větrníku. Parkovací plochy na Větrníku byly pro účely průzkumu podrobněji rozděleny do sedmi částí (A až G) včetně velkého parkoviště na Větrníku, parkoviště před úřadem práce či parkoviště u Penny Marketu.

„Průzkum ukázal, že doprava v klidu na sídlišti Větrník přináší řadu komplikací. V obytných oblastech A až E je již nyní deficit 10 parkovacích míst, což představuje 3 % z celkového počtu legálních stání, a situace zde je tak označována už jako vážná,” uvedl doc. Čárský.

Hlavní problémy se objevují především v noci, kdy rezidenti nejvíce potřebují parkovací místa využívat.
Závěry průzkumu ukazují, že je třeba provést změny například u parkoviště Nad Papežem, které je zneužíváno jako P+R parkoviště. Na parkovišti je tedy potřeba zavést regulaci dopravy tak, aby ho mohli využívat pouze rezidenti, zejména z nedalekých oblastí B a C, kde je nedostatek parkovacích míst nejvíce nápadný.

Pro bližší informace jsou vám kompletní výsledky průzkumu k dispozici na webových stránkách města Dobříš.
Městský úřad Dobříš na základě těchto výsledků již připravuje návrhy řešení problému s parkováním v této lokalitě města, o kterých budou nejen občané, ale i široká veřejnost předem informováni.

Zpracovala DHPředchozí článekZ bezpečnostních důvodů musela být na náměstí Komenského pokácena lípa
Další článekTvoříme Dobříš – pozvánka na veřejné představení projektů