DOKAS: Jak probíhá zimní údržba městaVážení občané,
v prvních týdnech nového roku se nám ukazuje zima, na kterou jsme byli vždy zvyklí. Pro mnohé je sníh prvním ukazatelem začínajících zimních radovánek. Na druhou stranu sníh velmi ovlivňuje bezpečnost silnic pro řidiče i cest pro chodce. Společnost Dokas v tyto dny drží neustálou pohotovost, tak abychom byli schopni sníh ze silnic a chodníků odklízet co možná nejrychleji. Ne vždy se nám to ovšem podaří.

Jakmile je potřeba, vyráží všechny lidské síly a technika Dokasu do terénu

Celé party chlapů v zimním období téměř nespí. Čekají totiž, až jim okolo 3. hodiny ranní zazvoní telefon a jsou povoláni k odklízení nově napadaného sněhu. Naším úkolem je v tu chvíli zajistit, aby se všichni ostatní mohli bezpečně dostat do svého zaměstnání. A věřte, že úklid sněhu opravdu není jednoduchá práce.

Zimní údržba města Dobříš má plán

Pracovníci Dokasu postupují podle městem schváleného plánu zimní údržby, ve kterém je jasně uvedeno, které silnice a chodníky mají přednost. Zásadní jsou hlavní dopravní komunikace, přechody, zastávky autobusů a nebezpečné úseky. Následují vedlejší ulice a chodníky na hlavních tazích. Důležitá je také sjízdnost komunikací pro popelářská auta, abychom vám i lidem z okolních obcí mohli vyvést odpad dle harmonogramu.
Za jeden výjezd po Dobříši ujede technika několik set kilometrů a použije tuny posypového materiálu. Tím ale práce pro naše zaměstnance nekončí. Jakmile uklidí Dobříš, už máme telefonáty z okolních obcí, které potřebují úplně to samé. A samozřejmě nechybí ani telefonáty s nejrůznějšími stížnostmi.

Kromě neustávajícího sněžení a větru nám práci značně komplikují špatně zaparkovaná auta

Prosím vás touto cestou, mějte pro výše uvedené pochopení a trpělivost. Zimní úklid města je práce velice náročná, zdlouhavá a někdy téměř nekončící. Děláme, co můžeme, ale příroda je silný protivník.
Pro zlepšení pracovních podmínek a rychlosti úklidu můžete v ulicích vidět zcela nový sypač, který byl v polovině ledna zakoupen a ihned uveden do provozu. Nahrazuje starý stroj z roku 1975, který u nás zůstává, ale vyjíždět již bude pouze v nutných případech.

Děkujeme a všem přejeme šťastnou cestu!
Ing. Adam Šauer, jednatel DokasuPředchozí článekUpozornění pro občany města Dobříše – domácí kompostéry
Další článekPřesun a redukce kontejnerového stání v ulici Školní u 2. ZŠ Dobříš