Děti z Trnky v pohybu„Teď pojedete koloběžku na levé brusli. Která je levá? Všichni zvednou levou ruku.“
„Červená je mrazík, žlutá sluníčko. Nikdo nebrzdí o mantinel, ale před mantinelem! Bruslíme!“
Trenéři v tmavě modrých bundách Jágr team elegantním stylem krouží kolem dětí. Otočka, přešlápnout doprava, přešlápnout vzad a prudce zabrzdit. Jsme na zimním stadionu v Dobříši, počasí krásně mrazivě slunečné a systematický trénink profesionálních koučů přináší své první plody.

„Já jsem se naučil nový způsob brzdění,“ prozrazuje Vítek. „A paní učitelka se naučila dojet na druhý konec stadionu po jedné brusli!“ diví se Ludmilka. „Mě nejvíc bavil čáp – chození po ledu a střídavé zvedání pravé a levé nohy,“ dodává Kryštof. Hodnocení malých žáčků je více než nadšené.

Tělocvik v naší škole má mnoho podob. Na podzim a na jaře jsme hodně venku v anglickém parku nebo na hřišti, v zimě využíváme dobříšskou sokolovnu. Na zimní stadion je to od naší školy kousek, a tak v mrazivých měsících roku míříme právě tam. Letos, stejně jako v loňském roce, město Dobříš zajistilo akci Týden bruslení s profesionálními trenéry. Trenéři jsou profesionální nejen ve výuce bruslařských dovedností, ale je s nimi legrace a pobyt na ledě neuvěřitelně rychle ubíhá. Všechny děti se zdokonalily, jezdí s mnohem větší jistotou, jsou rychlejší a s větší lehkostí udržují rovnováhu. Ze stadionu odcházejí příjemně unavené a s dobrým pocitem, že se jim povedlo udělat další krůček v jejich pohybovém rozvoji.
Děkujeme městu Dobříš a doufáme, že i za rok bude moci být Základní škola Trnka účastníkem Týdne bruslení.

Srdečně zveme na benefiční KONCERT PRO TRNKU, který se uskuteční v neděli 25. března od 18 hod. v dobříšské sokolovně.

Zahraje nám originální swingové a folkové trio PŘELET M. S. Při koncertě proběhne oblíbená dražba uměleckých předmětů. Výtěžek celé akce bude věnován na rekonstrukci prostor Základní školy Trnka.

Více informací naleznete na www.zstrnkadobris.cz nebo www.facebook.com/zstrnkadobris.

Jana Zajícová

Reklama

Předchozí článekLESNÍ ŠKOLA
Další článekBřezen v Dobříšku