Čtvrté mistrovství České republiky starších žákyň v tenisovém areálu TenisCentrum Dobříš

I v letošním roce jsme měli tu čest pořádat mistrovství České republiky starších žákyň, které probíhalo od 26. do 31. července 2022. Celého turnaje se účastnilo celkem 48 nejlepších hráček z České republiky, bohužel se ho nemohla účastnit jedna z nejlepších hráček v této kategorii a loňská finalistka Eliška Forejtková.

Turnaje se ale účastnila rodačka z města Dobříše Kateřina Melicharová, která se probojovala mezi 8 nejlepších hráček, ale ze čtvrtfinále už dále nepostoupila. Chuť si však spravila ve čtyřhře, kde skončila se svou spoluhráčkou na krásném 3. místě.

Do nedělního finále se probojovala Sára Oliveriusová z LTK Liberec a Tereza Heřmanová z SK Hamr. Obě hráčky čekalo před zápasem malé překvapení, a to příjezd na tenisové dvorce v luxusních vozech. Finálové utkání sledovalo několik desítek diváků, kteří hráčky po celou dobu povzbuzovali a dodali tak klání ještě větší důležitost. Zápas byl velmi vyrovnaný a o vítězce rozhodla až rozhodující 3. sada, ve které byla úspěšnější Tereza Heřmanová, a stala se tak novou mistryní České republiky starších žákyň pro rok 2022.

Na mistrovství České republiky starších žáků slavil svůj další úspěch Tomáš Krejčí, který obsadil v těžké konkurenci skvělé 3. místo.

Nejen na Dobříši, ale i ve Valašském Meziříčí probíhalo mistrovství České republiky. Zde se ale odehrával turnaj starších žáků, na který se kvalifikoval dobříšský hráč Tomáš Krejčí. Tomáš se v turnaji dvouhry probojoval do semifinále, kam došel bez ztráty jediného setu. Zde však nestačil na pozdějšího vítěze celého turnaje a skončil na 3. místě. V turnaji čtyřhry došel se svým spoluhráčem do stejné fáze turnaje jako ve dvouhře, a skončil také na bronzovém místě.

Během letních prázdnin navíc probíhají po celé České republice i u nás v Dobříši další tenisové turnaje pro všechny kategorie, kterých se účastní i hráči a hráčky našeho klubu. Všem děkujeme za skvělou reprezentaci dobříšského klubu i města a držíme palce v jejich další sportovní kariéře.

V měsíci září proběhne na našich dvorcích ještě několik turnajů a mimo to i nábor nových hráčů a hráček do tenisové školičky.
    Nábor se uskuteční v druhém zářijovém týdnu, a to od 5. do 9. září 2022.
    Všem hráčům a hráčkám gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho klubu.