Co se děje u nás ve škole?

ZŠ Dobříš, LidickáV předchozích číslech Dobříšských listů jsme vás informovali o průběhu podzimu na naší škole a nyní jsme se přehoupli do adventního času a s tím i do doby příprav a těšení se na Vánoce.
Tento čas jsme zahájili trochu netradičně plaveckým výcvikem. Abychom si čekání na nejkrásnější období roku zpříjemnili, měli jsme připravené návštěvy výstav a exkurze. V Rožmitále pod Třemšínem se žáci přenesli do období seriálu „Bylo nás pět“. Se školní družinou se seznámili s hračkami našich předků v dobříšském muzeu. Žáci 9. ročníku navštívili SOU Hluboš, kam někteří zamíří po skončení školy.
Nejvíce času jsme věnovali přípravě vánočního jarmarku a besídky. Naše přípravy vyvrcholily 13. 12. Do naší školy přišli nejen rodiče, sourozenci žáků, ale také mnoho dalších návštěvníků, kteří měli možnost zakoupit si výrobky žáků, zhlédnout vystoupení a občerstvit se v kavárničce, na závěr zkusili své štěstí v tombole. Mezi našimi hosty byly paní místostarostka Mgr. Petra Neubergerová a radní Ing. Markéta Čermáková, které ocenily dovednost a um našich žáků. Podle reakcí návštěvníků se akce velice povedla, vystoupení sklidila zasloužený potlesk.
Protože k Vánocům patří betlémy, nenechali jsme si ujít jejich výstavu v Příbrami.
Před Vánocemi nás ve škole vystřídají řemeslníci, aby nám vyměnili staré vchodové dveře za nové. Tak se máme v novém roce na co těšit.

Učitelé a žáci školyPředchozí článekDen odborných dovedností v SOU Hluboš
Další článekDobříšská Aglaia