Činnost Městské policie Dobříš za měsíc březen 2017Celkem vybráno za pokuty: 79 100 Kč
Celkem přestupků: 170

Vybírám z oznámení:

1. 3. ve 13 hod. Volné pobíhání psa na Větrníku. Napadení psa psem se odehrálo v místech, kde je volný pohyb psů zakázán. Stížnost byla podána strážníkům bezprostředně po napadení na služebně MP. Ke zranění psů však nedošlo. Majitelka neuvázaného psa byla upozorněna na místa v Dobříši, kde se smí a kde se naopak nesmí pohybovat pes s a bez vodítka.
18. 3. 13.30 hod. Pes bez pána. Volně se pohyboval u hřbitova. Jednalo o křížence Labradora. Majiteli psa byla uložena bloková pokuta.
1. 3. v 18.30 hod. Opilec na silnici u rybníka Papež. Opilec byl namol opilý. Muž ležel na zemi a stěžoval si na silnou bolest nohou. Strážníci přivolali rychlou záchrannou službu. Muž jevil známky silné podnapilosti. Byla provedena dechová zkouška. Výsledek: 3,22 promile! Jednalo se o muže z ubytovny Sluníčko. Věc si převzala Policie ČR.
2. 3. v 18 hod. Strážníci asistovali hasičům. Vlivem silného větru se uvolnily plechy na střeše v ulici Rosovické. Zásah hasičů byl nutný.
15. 3. Strážníci pomáhali. Na parkovišti Penny Marketu na Mírovém náměstí uzavřel tlapou vozidlo pes. Uvnitř vozu „lítal“ sem a tam, až se mu podařilo vozidlo zevnitř uzamknout. Nešťastný řidič požádal strážníky o pomoc. Strážníci muži pomohli.
17. 3. Nenašel někdo červenorůžové dioptrické brýle? Kontaktujte prosím strážníky na tel. 602 370 677. A naopak. Postrádá někdo klíče od vozidla Škoda? Byly nalezeny v ulici Boženy Němcové. Postrádá někdo dále klíče na červené šňůrce, které byly nalezeny u Kolocentra? Přijďte na služebnu MP.
17. 3. v 19 hod. Agresivní kocour. Kocour se pohyboval v ulici Na Ligruse. Jedná se o „strakáče“. Kocour údajně napadá lidi i kočky. Bohužel nebyl hlídkou nalezen.
Z 18. 3. na 19. 3. Vandal opět „zaúřadoval“. Stalo se v noci. Poničené dopravní značky, lavičky, stojany na prádlo, to vše většinou v samotném středu města. Takové chování se nebude tolerovat. Strážníci zkoumají kamerový záznam.
24. 3. v 5.15 hod. Ubytovna Sluníčko. Muž byl uzavřen na WC. Údajně se mu udělalo nevolno. Později zjištěno, že pán měl silné bolesti břicha. Byla přivolána rychlá záchranná služba. Zdravotníci muže převezli do příbramské nemocnice.
28. 3. ve 23.30 hod. Ležící muž na silnici. Opět alkohol, kdy muži bylo naměřeno 3,58 promile. Jednalo se o muže, r. nar. 1972. Byl odvezen na ubytovnu, kde se ho ujali příbuzní.

V současné době strážníci řeší celkem 3 vraky vozidel. Celkem od začátku roku 2017 je jich již 5. Vozidla odstavená bez TK, emisí, povinného ručení. Majitelé byli upozorněni výzvami. Je nutno zmínit, že vozidla bez RZ, bez TK a povinného ručení nelze odstavovat, ale ani provozovat na pozemní komunikaci, ale ani na jejich součástech, tj. např. na parkovištích. Povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna právě i v případě ponechání vozidla na pozemní komunikaci.Předchozí článekGymnastika Dobříš
Další článekProgram zápasů MFK Dobříš – květen