15.7 C
Dobříš
Čtvrtek, 13 června, 2024
Domů Blog


Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

FLAT FLY – koncert ska a reggae kapely z Poděbrad + DJ Kaktusový Joe α kosmické fazole

24. 11. 2023 | 20:30 - 22:30

Flat Fly jsou odpovědí na otázku: „Co se stane, když lázeňáci hrají SKA?“ Krotitelé jednoduše znějícího žánru, který umí skvěle zahrát. Srdcaři každým coulem, kteří by mohli vyučovat hudební poctivost. Wembley asi nikdy nevyprodají, ale to jim je úplně šumák, hlavně že je večírek.
„Začínali jsme ve třech na promrzlé loděnici. Hrajeme od roku 2010.“ Poděbradská kapela Flat Fly svůj styl vtipně označuje jako spa-ska = lázeňské ska, což je směs ska, reggae, výrazných melodií, uvolněné nálady a českých textů.
„Pohybujeme se na pomezí žánrů ska a reggae. Základem skladeb je melodický zpěv doplněný vokály, tříčlennou dechovou sekcí a výraznou rytmikou. České texty jsou plné humoru, nadsázky i nostalgie. Máme na kontě dvě alba. Debutové CD Lázeňský Dýchánek vyšlo v létě 2013, druhé album Pod Peřinou přišlo na svět v září 2017. Koncertujeme, jak to jen jde,“ dodávají. Doposud má tato kapela mladých a nadějných muzikantů na kontě více než 200 koncertů, z nichž nejdůležitější byla vystoupení na Lednovém undergroundu v Kralupech nad Vltavou, Barevné planetě v Ústí nad Labem, Sadská festu nebo Soundtracku Poděbrady. V roce 2015 zvítězili Flat Fly v soutěži kapel TPCA Beat Fest v Kolíně. V roce 2023 vydali EP s názvem Srdcová královna, které obsahuje 3 písně a mile rozvíjí styl kapely. Přijďte se před vypuknutím vánočního pečení s námi zavlnit pošmourným listopadovým večerem a užít si svižnější rytmy, které si nezadají se známými českými kapelami (Laurou a jejími tygry či Sto zvířaty).

Ještě před samotným koncertem roztočí gramce DJ Kaktusový Joe α kosmické fazole. Můžete se těšit na jeho parádní kolekci desek – afrokaribské rytmy, funky, reggae a bůhví jaké další skvosty vytáhne ze své léta zaprášené sbírky.
Jedná se o první uvítací koncert pod taktovkou nového ředitele KD Marka Hájka. Srdečně zveme a těšíme se na vás. Věříme, že dorazíte v hojném počtu.
Společenský sál KD Dobříš, pátek 24. listopadu 2023 od 20.30 hod. Vstupné: 200/250 Kč. Předprodej vstupenek v trafice U Davida a na Goout.net od 30. 10. 2023.

Podrobnosti

Datum:
24. 11. 2023
Čas:
20:30 - 22:30


Nadcházející události