2. ZŠ DobříšAdventní čas ve škole

V době adventní je čas na zklidnění mysli, přemýšlení i vyhodnocování toho, co jsme v daném roce udělali, co jsme mohli udělat lépe a co se nám naopak podařilo. Rok 2021 pro školy nezačal příliš šťastně. Žáci seděli doma u svých počítačů, učitelé vyučovali distančně a nikdo z nás nevěděl, co nám nový rok přinese. Dnes se ukazuje, že jsme se mnohému naučili a při tomto způsobu učení překonali i řadu překážek. Jak my učitelé, tak naši žáci a rodiče. Nebojíme se techniky, dokážeme vyučovat takzvaně „hybridně“, kdy učitel učí žáky ve třídě a zároveň žáky z domova. Žáci plní i dnes řadu úkolů v prostředí Teams. Není už pro nás nic nového uskutečnit on-line třídní schůzky nebo seminář či poradu. Nezaskočí nás nařízená karanténa ani nošení roušek.
Přesto ale osobní kontakt je osobní kontakt. A tak doháníme, co nám chybělo. Vydali jsme se s žáky na výlet do Drážďan, aby se zdokonalili v německém jazyce, vyjeli se s nimi podívat na výlov rybníka, učili se třídit odpad s Tondou Obalem, podívali se do muzea hudby i muzea strašidel, strávili den s lesníkem v lese a probíhá plavecká výuka v plaveckém bazénu. V hodinách pracovní výchovy žáci vyrábějí domečky pro hmyz, ale i keramické výrobky a učí se točit na hrnčířském kruhu. Vydali jsme další číslo školního časopisu a proběhla soutěž o výzdobu areálu školy přírodními výrobky. Chceme věřit, že to tak zůstane a budeme moci v blížícím se roce 2022 uskutečnit naplánované akce a užívat si naplno školního života.
Zaměstnanci naší školy přejí všem čtenářům klidný advent a pozitivní myšlenky při bilancování roku 2021.

Mgr. B. Pallagyová, ředitelka školy


Ve školní družině pečeme i tvoříme

V naší školní družině jsme pro děti připravili tento měsíc tvořivé dílničky s názvy: Pečeme, Vaříme s radostí a Keramické tvoření. Mezi dětmi jsou tyto dílničky velmi oblíbené a těší se na ně. Naučily se a samy připravily a upekly například piškotovou roládu plněnou nutelou nebo marmeládou. Spolu s kakaem si moc pochutnaly. V keramické dílně se děti učí základy práce s hlínou. Výrobky jsou tematicky spojené s Vánocemi, takže si děti z keramické hlíny tvarují anděly a tácky na vánoční cukroví. Jsou to příjemné chvíle, které si děti užívají.

Za vychovatelky ŠD Libuše Turynská


Tonda Obal opět připomněl význam třídění a recyklace odpadu na 2. ZŠ Dobříš

Žáci na 1. stupni si společně s programem „Tonda Obal na cestách“ zopakovali, jak správně třídit odpad. Během přednášek si aktivně vyzkoušeli samotné třídění do barevných kontejnerů a na zajímavých videích si ukázali i procesy recyklace jednotlivých materiálů. Všichni byli překvapeni, jak taková recyklace probíhá a kolik užitečných věcí z recyklovaného odpadu vlastně můžeme získat. Pro většinu žáků (odhadem 90 % a více) je třídění odpadu běžná věc, kterou doma praktikují.
Avšak odpad žáci netřídí pouze doma, ale i ve škole. V každé třídě je možno třídit papír a plast. Na chodbách pak nově přibyly krabice na použité nápojové kartony. Do školy je také možno přinést staré baterie a vhodit je do takzvaného baterkožrouta.
Děkujeme dětem i rodičům za jejich aktivní zapojení do třídění odpadu a posíláme „palec nahoru“ od planety Země!

Kolektiv 2. ZŠ Dobříš

Reklama

Předchozí článekSvatá Tekla podle výtvarníků ZUŠ Dobříš aneb Pozvání na jednu minivýstavu
Další článekZákladní škola Dobříš, Komenského nám. 35