Začala nová topná sezóna 2023/2024

Foto: Stipak.cz


Pokud chceme méně obtěžovat kouřem své okolí a maximálně efektivně využívat své kotle na vytápění, pak musíme mimo jiné věnovat svou pozornost výběru a kvalitě paliv.

Kvalitní paliva jsou klíčová pro správné fungování kotlů a prodloužení jejich životnosti. Kvalitní paliva obsahují méně nečistot, které mohou způsobit korozi a zanesení kotlů. Dále kvalitní paliva obsahují více energie, což znamená, že kotle budou pracovat efektivněji a spotřebují méně paliva. Pokud používáte kvalitní paliva, můžete očekávat lepší výkon, nižší spotřebu paliva a delší životnost kotlů.

Výběr vhodného paliva pro vytápění závisí na mnoha faktorech, jako je cena, dostupnost, účinnost a ekologické dopady. V České republice jsou nejčastěji používanými tuhými palivy pro vytápění dřevo, uhlí a pelety. Každé palivo má své vlastnosti a výhody. Například uhlí má vysokou výhřevnost, ale také vyšší emise než dřevo. Dřevo je obnovitelné palivo s nízkými emisemi, ale vyžaduje dostatek skladovacího prostoru. Pelety jsou pohodlné na skladování a mají nízké emise, ale jejich cena může být vyšší než cena uhlí nebo dřeva.

Správným výběrem dáváme najevo, že nejsme lhostejní k sobě a svému okolí.

Ing. Alena HarmanováPředchozí článekSpráva hrobů přesunuta do budovy radnice
Další článekOptimalizace sběrné sítě na tříděný odpad