Významná výročí na Gymnáziu Karla Čapka v Dobříši v roce 2023Dobříšské gymnázium je nesmazatelně spjato s osobností pana profesora Miroslava Oliče. Dlouholetý učitel a ředitel školy je osobností, která našemu gymnáziu dala do vínku Čapkův humanismus, toleranci, ale i moudrost a nadhled.

Právě v letošním roce jsme si připomněli 100. výročí narození tohoto vzácného a inspirativního člověka, který se trvale zapsal nejen do historie gymnázia, ale i města Dobříše. V budově školy byla na počest pana profesora odhalena pamětní deska. I oslava sedmdesátin Gymnázia Karla Čapka byla spjata s jeho jménem. Akcí se zúčastnili i bývalí studenti a učitelé, kteří společně zavzpomínali, a mnohokrát zaznělo jméno pana Oliče.

V rámci oslav bylo pro návštěvníky připraveno několik akcí. Velký úspěch zaznamenal speciální den otevřených dveří v září 2023. Vyučující společně se studenty připravili velmi bohatý program. Kromě prohlídky školy mohli všichni zhlédnout zajímavé prezentace školních projektů, ukázky programování, práci s robotikou a umělou inteligencí, divadelní a recitační vystoupení žáků, zkoušku školního pěveckého souboru a mnoho dalších zajímavostí.

Završením oslav byl společenský večer s tancem, který se konal 11. listopadu ve Staré Huti. Bohatý program přilákal mnoho hostů, vstupenky byly velmi rychle vyprodány. Sešli se zde přátelé gymnázia, zejména bývalí studenti, kteří zavzpomínali na svoji alma mater, na zážitky spojené se studiem i na své učitele. Večer se nesl ve velmi přátelské a slavnostní atmosféře, ke které přispěl i moderátor Tomáš Kadlec. Velký úspěch zaznamenaly taneční skupiny TK Sokol Carola Dobříš a Kalliopé a také sólistky pěveckého sboru Aglaia. Mezi účinkujícími byli bývalí a současní studenti gymnázia. K tanci hrála hudební skupina pod vedením Karla Čiháka.
Zaznamenali jsme mnoho pochvalných reakcí a díků za příjemný večer, který se opravdu vydařil. Oslavy jsou za námi, tak na shledanou za deset let 🙂

Mgr. Jarmila Bendová


Den otevřených dveří na Gymnáziu Karla Čapka 12. prosince

Ve 12 hodin otevíráme dveře všem zájemcům o studium na našem gymnáziu.
V komentovaných prohlídkách vám představíme naši školu, budete si moci vyzkoušet chemické pokusy, modelování i tisk na 3D tiskárně a mnoho dalších aktivit.
Přijďte, podívejte se, seznamte se s našimi žáky i učiteli a poznejte přátelskou atmosféru, která je pro nás velmi důležitá.
Budeme tu pro vás do 18 hodin a všichni jste srdečně zváni!Předchozí článekSOU Hluboš: Program Erasmus na naší škole
Další článekPodzim ve 2. mateřské škole Dobříš