Podzim ve 2. mateřské škole DobříšLetošní podzim byl plný krásných slunečních dní. Teplé počasí jsme využili nejen ke hrám na školní zahradě, ale i k výletům do okolní přírody. Podzimní dny tak byly naplněny množstvím zajímavých edukativních aktivit.

V září jsme se jako každý rok podívali na Podbrdskou výstavu drobného zvířectva a vypravili se i do Památníku Karla Čapka ve Staré Huti.
Počátkem října jsme v Čechově stodole společně překonávali strach na stezce odvahy.
I když byla cesta plná bubáků, strašidel a pavouků, pro nás bylo důležité vysvobodit zakletého pohádkového skřítka. Z výletu si děti přivezly dárek vyrobený v tvořivých dílničkách.

Environmentálnímu vzdělávání jsme se věnovali při návštěvě Záchranné stanice v Hrachově. Děti se dozvěděly nové poznatky o včelách, pozorovaly, jak lidé pečují o poraněná zvířata a pomáhají k jejich návratu zpět do volné přírody. Abychom i my pomohli myslivcům při péči o lesní zvěř v zimě, pilně jsme ve spolupráci s rodiči sbírali kaštany a žaludy.
Hrát si na bystré detektivy nás bavilo při návštěvě knihovny. Prozkoumali jsme všechna zákoutí knihovny, zhlédli pohádku a půjčili si i spoustu pěkných knih do mateřské školy.

Plecha a Neplecha v lese, Jak na obra, Skřítek, který to nevzdal – to byly pohádky, které se odehrály v prostorách školy. Na divadelní představení Malá čarodějnice jsme se slavnostně vydali do pražského divadla Gong.

Smyčcové mlsání byl název hudebně vzdělávacího programu, na který jsme se s předškolními dětmi vypravili 9. listopadu opět do našeho hlavního města. Po prohlídce překrásných prostor budovy Rudolfina nám byla představena rodinka hudebních nástrojů. Táta s mámou – basa a violoncello, děti – housle a viola. A co jsme se pomocí hudby dozvěděli? Že stejně jako v každé jiné rodině i oni (si) spolu hrají, ale někdy se umí také pěkně hašteřit a rádi společně mlsají. Že se pomocí hudby dá vyjádřit téměř vše… Vyslechli jsme úryvky z tvorby W. A. Mozarta, B. Martinů, S. Prokofjeva a úryvky z Bizetovy opery Carmen.

Při listopadové návštěvě ZUŠ jsme se vydali společně za notami, a tak jsme se dozvěděli, jak se tvoří písnička.

Na zahradě školy nechybělo slavnostní rozloučení s podzimem v halloweenských převlecích s opékáním buřtíků.

V závěru roku ještě jednou navštívíme Čechovu stodolu v Bukové u Příbramě. Tentokráte budeme poznávat staré předvánoční zvyky a tradice. V mateřské škole nebude chybět mikulášská nadílka a netradiční předvánoční setkání dětí a rodičů. Všichni si společně nejenom zazpíváme, ale i vyrobíme dárečky pro radost. Advent oslavíme také v kulturním domě se seniory města Dobříše, kde děti vystoupí s vánočním hudebním programem a pohádkou.

Druhá mateřská škola Dobříš je příjemcem finančních prostředků z Operačního programu Jana Ámose Komenského, který je spolufinancován EU. Díky tomuto programu je řada pořádaných akcí pro děti zdarma.

Klidný a spokojený čas adventu přejí děti a zaměstnanci 2. MŠ Dobříš!

Jitka KrejčováPředchozí článekVýznamná výročí na Gymnáziu Karla Čapka v Dobříši v roce 2023
Další článekLesní škola: Jurtíci