Vánoční advent v Dobříši

Foto: archiv místostarostky


Letos se chystá změna. Na první adventní neděli, která připadá tento rok na 3. prosince, připravujeme pár překvapení. Tipněme si, kolik jich dokážeme utajit až do oné sváteční neděle a kolik jich vlastně bude: tucet, řada, pár…

Již nyní si dovolíme přiznat a odhalit změnu největší. Bohatý vánoční program vždy konaný 6. prosince na Mírovém nám. v prostoru autobusového nádraží se nově přesune, a to hned ve dvou polohách: místně na náměstí Komenského a časově na první adventní neděli 3. prosince.
Letos to tedy bude trochu jinak. Bývalo zvykem, že město Dobříš spolu s kulturním domem a divadelním spolkem Kruh pořádalo 6. prosince setkání se sv. Mikulášem. Tato tradice byla založena v roce 1994 přáteli z ochotnického souboru a Okrašlovacího spolku Dobříš. Postupně se vyvíjela až do stávající podoby. Setkání s Mikulášem na Mírovém náměstí je krásnou akcí nabitou úžasným programem, kterého se účastní i Mikuláš a čert a vrcholí rozsvícením vánočního stromku.
Letos se nemusíte obávat, že o bohatý program budete ochuzeni. Naopak připravujeme program obdobně famózní, který stejně jako v minulosti vyvrcholí rozsvícením vánočního stromu. Současně se rozzáří i další nádherná dobříšská vánoční výzdoba. Ta bude trochu obohacena o překvapivé zářící kousky. A že je nač se těšit! Stejně jako my i svět kolem nás se proměňuje ve všech směrech. Stejně jako se z malé holčičky, které bylo při založení této tradice celých 13 let, najednou stala manželka a maminka, která se sama sebe ptá, jak se to tak rychle mohlo všechno semlít, se i svět kolem nás mění a my se tomu chtě nechtě přizpůsobujeme. V týdnu máme na pilno, práce, účast v různě zainteresovaných instancích, zájmy naše, kroužky našich dětí, setkávání se s přáteli, kulturní akce… Zkrátka v týdnu žijeme naplno. Věříme, že akci připravovanou na 3. prosince si tak budete moci v klidu a neuřícení z úprku od nějaké povinnosti vychutnat plnými doušky.

A co pro vás připravujeme? Něco málo poodhalíme. Ráno začneme klasickými trhy, na ně pak od 15.00 hod. naváží trhy adventní s ryze vánočním sortimentem. Nezapomene ani na tradiční svařáček, vánoční cukroví. Celá odpolední akce bude doprovázená tradičním programem zajištěným ochotníky z divadla Kruh. Zazpívají děti a žáci ze škol, vystoupí další hudebníci s vánočním repertoárem. Vše se bude odehrávat na podiu postaveném před 1. ZŠ Dobříš. Program zakončíme rozsvícením vánočního stromku a dalšího osvětlení na náměstí Komenského.
Víme, že součástí celé akce vždy byl také příchod sv. Mikuláše a čertů. Ti ale na této akci budou chybět. Mají za úkol čekat až na své tradiční datum 6. 12. To připadá na středu a sv. Mikuláš s čertem se na vás v menším podání budou těšit taktéž na náměstí Komenského. Tady si pro vás a vaše děti připraví na podiu asi 90minutový program. Děti budou moci sv. Mikuláši recitovat, zpívat nebo si jen tak popovídat, za to je čeká sladká odměna. A rodiče? Nebojte, i pro ty bude zajištěno drobné občerstvení.

Nezapomeňte tedy. Tento rok nás čekají akce hned dvě. Jedna ve stylu větším, a to v neděli 3. prosince na nám. Komenského od rána do cca 19 hod. Vánoční stromeček se rozsvítí v 17.30 hod. A druhé menší setkání se sv. Mikulášem, které proběhne ve středu 6. prosince opět na náměstí Komenského již od 16.00 hod. odpoledne.

Jindřiška Romba, místostarostkaPředchozí článekZákladní škola Komenského, za podpory města Dobříš, uspořádala akci „Sport pro každého” určenou pro žáky 1. tříd
Další článekAdvent, čas na dobročinnost