Dobříšská osmička se poběží opět v anglickém parku!  Letos se uskuteční již 3. ročník oblíbeného běžeckého závodu s názvem Dobříšská osmička, který každoročně láká stovky malých i velkých závodníků. Vypsány jsou opět dětské kategorie, fitness běh pro ženy se sklenkou prosecca v cíli i hlavní závod jednotlivců a štafet na 8 km.

  I letos se závod uskuteční pod záštitou Sportovní akademie Dobříš a města Dobříš. Hlavním organizátorem je však od prvního ročníku Filip Kahoun, který vás zve k účasti: „Vezměte děti, kamarády a přijďte si zaběhat. Nebo prostě přijďte jen fandit a užít si atmosféru pohodové sportovní akce.“
  V loňském roce se běhu zúčastnilo více jak 120 dětí a stovka dospělých. Závod probíhal ve velmi příjemné a přátelské atmosféře, a pořadatelé věří, že tomu tak bude i letos. Přijďte závod podpořit a dokázat, že se po covidu opět sportuje.

  Jak probíhají přípravy, co vše je třeba během měsíce před závodem zajistit a v jakém finančním rozmezí se pohybují náklady takového běžeckého závodu prozradil Filip Kahoun:
  Dobříšská osmička je pro nás srdeční záležitost a poté, co skončil seriál Brdman Adventure, i jedna z mála příležitostí potkat se při sportu s kamarády a sportovními nadšenci z Dobříše a okolí. Hlavně však za nás možnost nabídnout dětem sportovní vyžití v této formě. Jako každá činnost, i tady je pár hlavních viditelných věcí jako medaile, ceny nebo časomíra. Co není vidět, jsou ty maličkosti, které zaberou nejvíc času na úkor osobního volna všech pomocníků. Běžný rozpočet na tuto akci se pohybuje okolo 60 000 Kč.
  Klíčové jsou pro nás zajímavé ceny pro účastníky závodu, které chceme víc provázat s místními podnikateli. Chceme je touto formou zviditelnit v době pocovidové. A vzhledem k tomu, že i u sportovních akci je pokles návštěvnosti, tak jsme v tom společně a společně musíme bojovat za návrat k normálnímu bezstresovému fungování. Budeme doufat, že investice, které dáváme do akce, se vrátí a hlavně děti a lidé budou spokojeni. V minulých letech se to povedlo a mohli jsme i dobrovolníkům vyplatit alespoň symbolickou odměnu za jejich snahu. Uvítáme jakoukoli pomoc od kohokoliv, ať už v podobě nabídky cen, třeba pro nejmenší, nebo i pomoci s organizací na místě.
  V každé případě chci poděkovat všem, kteří v minulých letech podpořili Dobříšskou osmičku. Především městu Dobříš za významnou finanční podporu, rodině Colloredo-Mannsfeld za umožnění této akce v jejich nádherném anglickém parku, VHS Dobříš za zajištění pitného režimu a občerstvení zdarma, za ceny od Wellness Svaté Pole, Orel Dobříš, Pizzeria Olivo, NordicTelecom a dalších. Letos se navíc můžete těšit na ceny třeba od Zámecké restaurace, restaurace Modrá kočka, Lanového centra Slapy a snad i další.

  Běžecký závod Dobříšská osmička se uskuteční v neděli 5. září 2021 od 9.00 hod. v zámeckém anglickém parku. Závod je stejně jako v minulých letech součástí Brdského běžeckého poháru.
  Více informací k závodu a jeho programu naleznete na webu města (www.mestodobris.cz) a také na stránkách Brdského běžeckého poháru (www.brdskypohar.cz).

  Zpracovala DH

  Reklama

  Předchozí článekZačněte školní rok s bojovým uměním TAEKWON-DO!
  Další článekZdeněk Beran zve závodníky i diváky na Brdmanův pařez 2021