Z práce Městské policie Dobříš za srpen 20191. 8. v 1.25 hod. Strážníci pomohli nemocné paní, 95 let, která doma v ulici Azalková na Větrníku upadla a kterou příbuzní nemohli zvednout.
V některých částech Dobříše se pohybuje liška. Není třeba ji odhánět či plašit, odejde sama. Ředitel centra Ochrany fauny Hrachov sdělil, že vzteklina se zde nevyskytuje; lišky mají mladé a v blízkosti lidí hledají potravu, např. u otevřených kontejnerů nebo z pohozených odpadků. Zvíře není nebezpečné, jen vyhledává snadno dostupnou potravu. Liška v dnešní době žije již způsobem městského zvířete, jako je např. kočka nebo pes.

14. 8. v ranních hodinách byli strážníci přivoláni do domu s pečovatelskou službou na Dukelském náměstí. Jedna ze zdejších nájemnic neotvírala, protože upadla a nemohla vstát. Byla zamčená zevnitř, s klíči ponechanými v zámku.
Přivolaní hasiči se k paní dostali přes světlík a na místo byla přivolána i rychlá záchranná
služba. Lékařka nařídila odvoz do nemocnice v Příbrami.

24. 8. v 6 hod. došlo v ulici Příbramská k dopravní nehodě. Řidič, cizí státní příslušník, svou
rychlou jízdou poškodil nejen své vozidlo, ale i lampu veřejného osvětlení, která se při prudkém nárazu naklonila směrem do silnice, a hrozilo, že se zřítí na projíždějící vozidla. Řidič, který nehodu způsobil, nadýchal skoro 2 promile alkoholu. Nehodu řeší Dopravní inspektorát Policie ČR Příbram.

30. 8. ve 21.50 hod. se u baru na Mírovém náměstí strhla rvačka. O součinnost strážníky požádala Policie ČR. Situaci dostali přítomní strážníci i policisté společně pod kontrolu. Případ dále řeší Policie ČR.

Strž. Alena Kovaříková, zástupce velitele MP Dobříš
Redakčně kráceno.

Reklama

Předchozí článekZábavné odpoledne se složkami integrovaného záchranného systému
Další článekMěstská policie a lidé bez domova