Výsledky závodů v gymnastice květen/červen

20.–21. května: republikové finále krajů v Doubí u Třeboně.

Středočeši byli velmi úspěšní. Mladší žákyně II – družstvo: bronz, jednotlivkyně: 12. Marie Carbochová. Starší žákyně III – družstvo: zlato, jednotlivkyně: 11. Terezie Guttenbergová, 21. Sofie Laštovková. Starší žákyně IV – družstvo: zlato, jednotlivkyně: 4. Barbora Hrdličková. Dorostenky – družstvo: 5. místo, jednotlivkyně: 24. Hana Hošková, 28. Karolína Vávrová.

3. června: 6. ročník Dobříškého teamgymu šestičlenných družstev.

Celkem se zúčastnilo v pěti kategoriích 235 závodnic a závodníků z Prahy, Plzně, Rožnova pod R., Třebíče, Senohrab, Pyšel, Říčan, Dobřichovic, Řeporyjí, Svitav. Naše nejmladší (roč. 2016–17) závodily v kat. 0: 6. místo. Kategorie 1B (roč. 2013–15) obsadila 4. místo. Junior II (roč. 2008–12) vybojovala 3. místo. TRIO (2007 a starší) získalo 1. místo. V závodě panovala skvělá sportovní atmosféra. Viděli jsme moc pěkné výkony, prohnutá salta s vruty i o 540 stupňů a domácí Bára Hrdličková ustála dvojné salto z trampolíny. Klubům se u nás líbilo. Sokol Pyšely napsal: „Závod byl super, moc děkujeme za skvělou organizaci a za pozvání a budeme se těšit příští rok znovu.“ Pohyb je život z Prahy: „Já za sebe i naše děti moc děkuju, závod byl super, užili jsme si ho a za rok určitě zase přijedeme.“
    Toto ocenění patří všem organizátorům z našeho klubu, kteří závod připravili, chlapcům v technické četě, kteří připravovali pro kluby trampolíny a přeskokové nářadí, rodičům Vondráčkovým a Peckovým, kteří se zapojili do organizace v závodní den. Děkujeme panu Zdeňku Dlouhému za dopravu nafukovacího airtracku z Prahy a zpět, Niky Dlouhé za moderování a hlídání časového harmonogramu závodu. Děkujeme p. Chýlové a p. Rendlové ze sportovní haly za jejich pomoc při úpravě závodní plochy. Že proběhl závod k spokojenosti všech, také vděčíme rozhodčím z jednotlivých klubů. Za chutný oběd pro ně děkujeme majitelům a zaměstnancům v Tankovně Modrá Kočka, kde vše klaplo, jak mělo. Nesmíme zapomenout poděkovat zástupci města Dobříš, panu radnímu Miroslavu Sochorovi, který předával vítězným družstvům medaile a poháry jak v dopolední, tak i v odpolední části.

10. června: závod tandemů v Týnci nad Sázavou.

Stříbrnou medaili si přivezl tandem rodič a dítě – Alena a Barborka Liškovy, 4. místo tandemy Hana Hošková a Karolína Plasová, Anna Lišková a Scarlet Slezáková.

Na prázdniny pro děti z Do;bříše a okolí pořádáme dva příměstské tábory. Nábory do jednotlivých kurzů na nový školní rok sledujte na www. gymnastika-dobris.cz. Přejeme vám všem slunečné prázdniny a zasloužené dovolené.