K 20. výročí založení Sokola se konal tehdy v Praze I. sokolský slet. V roce 1882 se cvičilo na Střeleckém ostrově. Před třemi tisíci diváků cvičilo tehdy pod vedením M. Tyrše 720 mužů, ženy a děti tehdy ještě v Sokole necvičily. V deseti různých sletových skladbách ve stejném obleku cvičilo těchto 720 mužů v prostných, cvičení s různými nářadími i na různém nářadí, šermu apod.
Slety se konaly po 6 letech, později se cvičilo na Letenské pláni. Přerušení sletů bylo za 1. světové války. Úchvatný byl i vývoj sokolských sletů s velkým počtem cvičenců. Za 1. republiky byl postaven velký Strahovský stadion, kde na ploše mohlo najednou cvičit více jak 13 tisíc cvičenců.
V dějinách Sokola se nemůže zapomenout na X. slet, konaný v roce 1938. Tento slet byl mohutnou výzvou národa k boji proti fašismu. Na ploše v prostných mužů cvičilo přes 30 000 cvičenců. Němci pak Sokol zakázali. Po válce se Sokol rychle obnovil a v roce 1948 prošlo branami Strahovského stadionu 585 000 cvičenců všech kategorii na XI. slet. Tento slet byl již poznamenán nástupem komunistického režimu. Hned po sletě bylo mnoho členů Sokola zavřeno a komunisty také popraveno. Sokol byl pak komunisty zakázán a násilně umlčen.
Po pádu komunismu byl po 46 letech Sokol opět vzkříšen. V roce 1994 obnovený Sokol organizuje XII. všesokolský slet. Z Dobříše na tento slet odjíždí 36 žen, 4 muži a 23 žákyň pod vedením Jany Pinkové. Dále pak se vždy po šesti letech konají další slety, na kterých cvičenci z Dobříše nikdy nechyběli. Nyní Sokol připravuje XVI. slet, který bude v létě roku 2018 a Sokol Dobříš se ho zúčastní v mnoha skladbách.
Jana Pinková, Sokol Dobříš