Velký tenisový talent z Dobříše Tomáš Krejčí dobývá Evropu

Tomáš Krejčí má za sebou velmi úspěšný rok plný skvělých výsledků a výkonů. Zlatý kluk českého tenisu opět potvrdil, proč patří mezi nejlepší hráče U14 v Evropě.

Jízda na tenisové vlně začala na jaře, kdy Tomáš zmáčkl plyn až na dno. Stal se mistrem Evropy ve čtyřhře a v jednotlivcích si odvezl bronz, dále se stal mistrem republiky v družstvech starších žáků s týmem Sparty Praha. A to byl jen začátek jeho cesty za slávou.
    Tomáš během sezony vyhrál několik turnajů v Evropě, například v chorvatské Lošinji, slovenské Trnavě, z Francie a Švédska přivezl druhá místa. A to není vše. Vyhrál také prestižní turnaj nejvyšší kategorie U14 v ČR – v Mostě.
    A pokud si myslíte, že s těmito úspěchy se Tomáš spokojil, jste na omylu. S družstvem ČR do 14 let si na MS v Prostějově vybojoval 1. místo, a to po dlouhých 24 letech pořádání tohoto turnaje. To byl vrchol jeho sezony, který mu přinesl slávu a uznání.
    Listopadový Tennis Europe Junior Masters v Monte Carlu byl jen třešničkou na dortu jeho úspěšné sezony. Zakončil ho na skvělém 4. místě a stal se tak jedním z nejlepších osmi hráčů kategorie U14 v Evropě.

A který z letošních zápasů byl pro Tomáše ten nejtěžší? „Nejtěžší zápas jsem hrál na mistrovsví světa družstev v Prostějově, kde jsem plnil roli týmové jedničky, hrál jsem proti nejlepším tenistům z celého světa a v souboji ve čtvrtfinále s Tureckem jsem musel porazit jednoho z nejlepších hráčů v Evropě Kosanera, abychom měli šanci postoupit do semifinále proti Francii. A to se povedlo. Celý turnaj se nám náramně povedl. Byla to jízda, a stali jsme se mistry světa.“

Tomáš Krejčí je ten hráč, který přináší svěží vítr do českého tenisu. Jeho hra je plná energie, dynamiky a neúnavného úsilí. Jeho odhodlání a vůle vyhrávat jsou jeho klíčovými zbraněmi na tenisovém kurtu. A tyto vlastnosti ho doslova předurčují k tomu, aby se stal příštím velkým jménem českého tenisu.

Jaké jsou Tomášovy plány do budoucna? „Od této zimní sezony jsem postoupil do vyšší věkové kategorie ‚dorostu‘, kde se budu utkávat s hráči do 18 let. Chtěl bych se postupně propracovat do špičky této kategorie, jezdit turnaje v ČR i v Evropě a dostat se na juniorské Grand Slamy. Můj sen je stát se v budoucnosti profesionálním tenistou.“

Příběh Tomáše Krejčího je příběh mladého tenisty, který vstoupil na velkou scénu a ukázal, že i „obyčejný kluk“ z Dobříše může dosáhnout vrcholů v evropském tenise.

Zpracovala DH

Předchozí článekZimní stadion se na vás již těší, milí Dobříšáci!
    Další článekBSK Juniors Team: Závodní sezóna 2023 je u konce a zbývá tedy už jen závěrečná bilance a hodnocení