Střípky z gymnastiky: Závodní družstvo A  Už jste si asi všimli, že v posledních několika číslech DL se vám představují jednotlivá družstva Sportovní gymnastiky Dobříš. V tomto červnovém vydání vám rádi představíme skupinu nejstarších dívek z oddílu, který vede trenérka Petra Pilousová.

  Závodní družstvo A má 12 dívek ve věku 14–19 let. Hlavní náplní jsou samozřejmě soutěže, účastníme se jak soutěží ve sportovní gymnastice, tak i závodů v teamgymu. Víte, co to ten teamgym je? 6–12 cvičenek soutěží jako družstvo ve třech disciplínách – trampolína, akrobacie a pohybová skladba. Teamgym je velice oblíbený a nejen mezi našimi gymnastkami získává čím dál tím více na popularitě.

  Dívky z tohoto družstva jsou povětšinou zkušené závodnice, a aby také ne, některé se věnují gymnastice a jsou členkami našeho spolku od svých pěti let. Dívky dosahují skvělých výsledků na krajské i republikové úrovni, aby měly takovéto výsledky, pravidelně trénují 4 hodiny týdně. Trénink obsahuje zahřátí, protažení, posilování, opakování již naučených stereotypů a učení se novým dovednostem. Kromě těchto tréninků mají i domácí posilovací plány. Skloubit školní docházku, kde některé již dojíždí na střední školy, a pravidelné tréninky není vždy jednoduché. Jsme rádi, že je cvičení stále baví a pro trenéry je to zpětná vazba, že svou „práci“ dělají dobře. Snažíme se jim předat lásku ke sportu, což je to nejlepší, co si mohou odnést dále do života. Tréninky si zpestřujeme soutěžemi, které vyhlašuje ČASPV – zápolení na dálku, choreo challenge, stejně tak jako jarní přípravou na májové slavnosti, které letos nevyšly, ale o to víc se budeme těšit na příští rok.

  V době, kdy tento článek píšeme, se restrikce začínají uvolňovat a Gymnastika Dobříš má za sebou první tréninky po dvouměsíční pauze. Jarní závody, krajské přebory a republiková soutěž byly zrušeny, to nám ale poskytne delší přípravu na pilování sestav a učení se novým prvkům.

  Na této skupině je znát, že pokud vás gymnastika chytne, zůstanete gymnastou navždy a na věku nezáleží.

  Kolektiv trenérů Gymnastiky Dobříš  Předchozí článekLetní tenisová sezóna byla odstartována
  Další článekLéto s pejskem