Regionální trhy v Dobříši každou druhou sobotu na náměstí KomenskéhoTrhy s regionálními produkty mají ve městě Dobříši tradici již od roku 2009, a ta bude pokračovat i v letošním roce. První regionální trh je plánovaný na 9. května. Jeho konání však závisí na bezpečnostních omezeních státu, takže je možné jeho posunutí.

Od května do října 2020 jsou termíny regionálních trhů nastavené pro každou druhou sobotu v měsíci a pak ještě první adventní neděli.
Termíny trhů tedy jsou: 9. května, 13. června, 11. července, 8. srpna, 12. září, 10. října a 29. listopadu s adventní tematikou. Vždy v době 8–12 hodin na náměstí Komenského.

Na stánku městského úřadu se budou na prvním regionálním trhu rozdávat bavlněné sáčky na pečivo jako podpora bezobalového prodeje. Látkové ekopytlíky jsou opakovatelně použitelné a mohou se použít pro pečivo, zeleninu, ovoce nebo jiné potraviny. Nahradí tak klasické igelitky a jednorázové mikrotenové sáčky. Pro město Dobříš ušila 200 ks těchto pytlíků textilní dílna RUKAMA NOHAMA z Charity Starý Knín, která působí v našem městě. Dílna zaměstnává lidi se sociálním znevýhodněním s malou šancí uplatnění na trhu práce.

Dalším krokem ke snižování odpadu v našem městě je také možnost nákupu horkých nápojů i do vlastního, přineseného hrnečku.
Pokud máte rádi čerstvé produkty nebo chcete podpořit místní dodavatele, máte možnost nakoupit ze širokého sortimentu pečiva, zeleniny, zavařenin, textilu, keramiky, bižuterie atd. Dobrou náladu nakupujících podpoří hudební doprovod v podání Swing bandu Dobříš a Dobříšského pokleslého orchestru lidových nástrojů.

Těšíme se na první dobříšský regionální trh a příjemné setkání.

Šárka Krůtová, DiS., koordinátorka projektu Dobříš –Zdravé město a místní Agenda 21
Radka Brožová, referentka Infocentra Dobříš a koordinátorka Dobříšských regionálních trhů

Reklama

Předchozí článekVlajka pro Tibet vlála i v Dobříši
Další článekDuben buben kedluben, jak je krásné smět jít ven…