MFK SKI ARÉNA  Krásná a bohatá sněhová nadílka spustila na Dobříši zimní radovánky všech věkových kategorií. Bobování na kdejakém paloučku, vycházky do zasněžené přírody, ale také NOVĚ možnost se sklouznout na běžkách, krom brdských vrcholů také na běžeckém oválu v městském fotbalovém areálu na Dobříši.

  Byla to skvělá myšlenka starosty Pavla Svobody, který prostřednictvím sportovní komise a firmy Dokas dovedl svou myšlenku zrealizovat tak rychle, že sníh ještě nepřestal padat, a na okruhu v Lipkách již běhali první běžci na běžkách. Stalo se tak vůbec poprvé v novodobé historii, že občané Dobříše se mohli doslova za barákem sklouznout na běžkách, na krásně zpevněné trati určené pro bruslení, ale i v protažené stopě na klasiku. Každý den od rána do večera se zde střídali návštěvníci různých výkonnostních skupin, rodiče s dětmi, ba i senioři, pro které byla trať doslova za odměnu, protože na ní nebylo sebemenší převýšení ani žádné nebezpečné klesání. Co nás těší nejvíce je, že jsme stihli hned v tomto nultém ročníku naší nové MFK SKI ARÉNY uspořádat i závod pro amatéry na běžkách. Byla to zase rychlá a spontánní myšlenka, která se v co nejkratší možné době povedla proměnit ve skutečnost. První závody na Dobříši v klasickém lyžování i ve volném stylu tak měly jak dětskou, tak i juniorskou a dospělou kategorii. V zasněženém prostředí, za umělého osvětlení fotbalového areálu se tak ve čtvrtek navečer, těsně před oblevou, uskutečnil nultý ročník běžeckých závodů v klasickém lyžování. Všichni závodníci se utkali ve dvou disciplínách o ty nejcennější odměny, které si pro ně připravil generální partner celé akce, restaurace Tankovna Modrá kočka.
  Radost z pohybu tak doprovodily úsměvy za obdržené ceny. 1. místo – bombardino, 2. místo – svařák, 3. místo čaj. Celá akce tak proběhla za skvělé atmosféry fandících přítomných členů rodin závodníků. Škoda jen, že nám tu radost tak brzy teplé počasí zase vzalo. Už nyní se těšíme na to, až o sobě paní zima dá zase vědět a budeme moci pro naše občany tuto akci zopakovat.

  Štěpán Souček  Předchozí článekTradiční pomoc orienťáků v okolních lesích
  Další článekMikulášská akce ve Sportovní akademii Dobříš